Pestilence w Agonia Records

Newsy
Pestilence w Agonia Records

Legendarni progresywni death metalowcy z Pestilence podpisali umowę wydawniczą z Agonia Records. Powstała w 1986 formacja pracuje właśnie nad nowym albumem, który będzie nosić tytuł "Exitivm".

Holenderski Pestilence zaczynał karierę od thrash metalu, by następnie zmienić styl i na początku lat dziewięćdziesiątych przejść w progresywny death metal. To właśnie dzięki tej zmianie zespół uznawany jest dzisiaj za jednego z prekursorów gatunku, obok Death, Cynic i Atheist. Jego pierwszym wydawcą był Roadrunner Records. Na łamach tej wytwórni ukazały się pierwsze cztery albumy grupy, dzięki którym formacja święciła sukcesy aż do pierwszego rozpadu w 1994. Pomimo burzliwej przeszłości (zespół zniknął ze sceny na piętnaście lat, a następnie dwukrotnie się reaktywował), Pestilence należy do czołowych przedstawicieli gatunku obok swoich amerykańskich rówieśników. Od początku istnienia, jego główną siłę napędową stanowił założyciel, gitarzysta i wokalista, Patrick Mameli.

Dyskografia zespołu obejmuje osiem albumów, w tym kultowe dziś "Malleus Maleficarum" (1988), "Consuming Impulse" (1889), "Testimony of the Ancients" (1991) i wyprzedzający swoje czasy "Spheres" (1993), który połączył elementy jazz fusion z metalem. Ostatnia płyta grupy, "Hadeon", ukazała się w ubiegłym roku.

Obecny skład Pestilence:

Patrick Mameli - gitara, wokal
Tilen Hudrap - bass
Calin Paraschiv - gitara
Septimiu Harsan – perkusja