Megadeth - dziś premiera wznowień albumów United Abominations, Endgame i Th1rt3en

Newsy
Megadeth - dziś premiera wznowień albumów United Abominations, Endgame i Th1rt3en

Już dziś ukazują się kolejne reedycje albumów Megadeth. Tym razem będą to krążki United Abominations, Endgame i Th1rt3en.

Pionierzy thrash metalu, Megadeth wkroczyli na scenę w 1983 roku. Byli jednym z zespołów, które zdefiniował ten gatunek. Po 36 latach kariery zyskali miano jednego z najbardziej wpływowych i szanowanych zespołów wszech czasów. Ich płyty sprzedały się w ilości 38 milionów egzemplarzy na całym świecie, aż 6 razy osiągając platynowy status oraz siedmiokrotnie wchodząc na listy top 10. Formacja ma na koncie również 12 nominacji do nagrody Grammy oraz jedną statuetkę - za album “Dystopia” (2017).

Wznowienia albumów ukazują się dzisiaj, 26 lipca, nakładem BMG.

United Abominations

Jedenasty album Megadeth, "United Abominations", ukazał się 15 maja 2007 roku i zadebiutował na ósmej pozycji listy Billboard, co było najlepszym osiągnięciem zespołu od 1994 roku i płyty "Youthanasia". Fani i krytycy uznali ten materiał za jeden z najlepszych krążków zespołu i najlepszy od ponad dekady.

Nowe wydanie zostało zremasterowane przez producenta Teda Jensena (Guns N’ Roses, Mastodon, Machine Head, Trivium) i w wersji CD zawiera dodatkowy utwór: "Out on the Tiles" (cover klasyka z repertuaru Led Zeppelin). Poza wersją CD, album ukaże się pierwszy raz od 12 lat na winylu.

Lista utworów:

1. Sleepwalker
2. Washington Is Next!
3. Never Walk Alone… A Call to Arms
4. United Abominations
5. Gears of War
6. Blessed Are the Dead
7. Play for Blood
8. Á Tout le Monde (Set Me Free) (feat. Cristina Scabbia z Lacuna Coil)
9. Amerikhastan
10. You’re Dead
11. Burnt Ice
12. Out on the Tiles (CD Bonus Track)

 

Endgame

"Endgame" to dwunasty album studyjny Megadeth. Ukazał się 15 września 2009 roku i kontynuował ścieżkę grupy z poprzedniego albumu, zyskując uznanie podobne do poprzednika.

Nowe wydanie zostało zremasterowane przez Teda Jensena i zawiera dodatkowy utwór na CD: “Washington Is Next! (Live)”. Krążek ukaże się również - pierwszy raz od 10 lat - na winylu.

Lista utworów:

1. Dialectic Chaos
2. This Day We Fight!
3. 44 Minutes
4. 1,320’
5. Bite the Hand
6. Bodies
7. Endgame
8. The Hardest Part of Letting Go… Sealed with a Kiss
9. Head Crusher
10. How the Story Ends
11. The Right to Go Insane
12. Washington Is Next (live) (CD Bonus Track)

 

Th1rt3en

Płyta dostała nazwę zgodnie kolejnością wydawnictw zespołu i ukazała się 1 listopada 2011 roku. Kolejny klasyk Megadeth jest ciemniejszy, cięższy i bardziej bezpośredni od poprzednich krążków, co docenili fani formacji.

Nowe wydanie zawiera dodatkowy utwór na CD: “Public Enemy No.1 (Live)”. Album ukaże się także pierwszy raz od 8 lat na winylu

Tracklist:

1. Sudden Death
2. Public Enemy No.1
3. Whose Life (Is It Anyways?)
4. We the People
5. Guns, Drugs & Money
6. Never Dead
7. New World Order
8. Fast Lane
9. Black Swan
10. Wrecker
11. Millennium of the Blind
12. Deadly Nightshade
13. 13
14. Public Enemy No.1 (live) (CD Bonus Track)