Devilish Impressions: nowy singiel i szczegóły EPki „Postmortem Whispering Crows”

Newsy
Devilish Impressions: nowy singiel i szczegóły EPki „Postmortem Whispering Crows”

Pochodzący z Opola i grający melodyjny black/death metal zespół Devilish Impressions udostępnił lyric video do utworu „Interregnvm” zapowiadającego najnowsze wydawnictwo zespołu.

Kompozycja pochodzi z EPki „Postmortem Whispering Crows”, która będzie miała premierę 13 września br. nakładem Non Serviam Records.

Za produkcję, miks i mastering materiału odpowiada Przemysław Nowak z Impressive-Art Studio. Oprawę graficzną wydawnictwa zaprojektował Infected Minds, zdjęcia zespołu wykonał Robert Zembrzycki.

Quazarre (gitara/wokal) komentuje: „Jedną z moich największych inspiracji zawsze była literatura okresu Młodej Polski. Nurt ten podążał śladami dekadentyzmu, neoromantyzmu, symbolizmu, katastrofizmu i impresjonizmu. Skorzystałem z cytatu utworu „Dzieci Szatana” jednego z głównych wizjonerów tej epoki, Stanisława Przybyszewskiego, wplątując go w teksty z EPki “Adventys”. Logiczną kontynuacją tej wędrówki było zagłębienie się w dekadencki świat innych autorów bezpośrednio powiązanych z wiodącą postacią tego nurtu zarówno w przypadku płyty „The I” i minialbumu „Postmortem Whispering Crows”. Cytowani przeze mnie twórcy zgodnie z teoriami ówczesnej epoki wierzyli w dekadentyzm, klęskę wszystkich kultur, konflikt między ludźmi i ich cywilizacjami, a także pojęcie sztuki jako wartości najwyższej.”

 

Lista utworów „Postmortem Whispering Crows”:
1. Dvma
2. Cingvlvm Diaboli
3. Interregnvm

Nagrań dokonano w składzie:

Quazarre – wokal / gitary
Vraath – wokal / bas
Icanraz – perkusja
Gościnnie: Przemysław Nowak (interludia, dodatkowe tła i efekty)

Obecny skład zespołu tworzą:
Quazarre - wokal / gitara
Isemal - gitara
Avernatvs - perkusja
MT - bas

Wydawnictwo ukaże się jako digipack CD oraz w wersji cyfrowej. Dostępne w przedsprzedaży na stronach Webshop i Bandcamp wytwórni. 

Zdjęcie: Robert Zembrzycki