Neonfly zapowiada nowy album

Newsy
Neonfly zapowiada nowy album

Brytyjska formacja Neonfly opublikowała video, w którym zdradza szczegóły dotyczące nadchodzącego albumu, zatytułowanego "The Future, Tonight".

"To płyta, na której odbywamy podróż w mroczniejsze rejony, zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i teksty" - mówi wokalista Willy Norton, który wraz z gitarzystą Frederickiem Thunderem opowiada o singlu do utworu "This World Is Burning" i zrealizowanego do niego teledysku, a także nowym albumie Neonfly.

 

Album "The Future, Tonight" będzie wyprodukowany przez Romesha Dodangoda, który ma na koncie współpracę z Motörhead, Bullet For My Valentine, Funeral For A Friend oraz Bring Me The Horizon (ostatni album "Amo"). Pierwszą zapowiedzią płyty jest wspomniany singiel "This World Is Burning".

Mówi Willy Norton: "This World is Burning" jest muzycznym destylatem złości, którą odczuwamy jako zespół w związku z sytuacją na świecie, który nas otacza. Zbyt wiele metalowych zespołów zamknęło się w bańce fantazji. My żyjemy w świecie, który popada w szaleństwo i jako muzycy czujemy odpowiedzialność, by zaprezentować naszą odpowiedź. W tym utworze staraliśmy się zawrzeć nasze uczucia wściekłości, frustracji oraz smutku, związane z rozwojem sytuacji na świecie".

 

Zespół ogłosił również akcję crowdfundingową, która ma na celu zebranie środków na wydanie albumu. Akcja kończy się za cztery dni, a muzykom udało się już uzbierać 110% założonej kwoty. Szczegóły akcji: TUTAJ