Phil Campbell zapowiada solowy album

Newsy
Phil Campbell zapowiada solowy album

Były gitarzysta Motorhead, Phil Campbell zapowiedział pierwszy solowy album, który ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Płyta zatytułowana "Old Lions Still Roar" ujrzy światło dzienne nakładem Nuclear Blast. Phil Campbell pracował nad materiałem przez ponad pięć lat i właśnie dokonuje ostatnich szlifów. Na krążku pojawią się gościnnie m.in. Rob Halford (Judas Priest), Dee Snider (Twisted Sister) i Alice Cooper.

"Z wielką radością mogę zapowiedzieć premierę mojego pierwszego solowego albumu, "Old Lions Still Roar", który ukaże się na całym świecie. Jestem również zaszczycony udziałem w tym projekcie bardzo utalentowanych gości i przyjaciół. Nie mogę się doczekać, kiedy każdy będzie miał okazję zapoznać się z tą płytą."

Jak gitarzysta zapowiadał w wywiadach, album może być pewnym zaskoczeniem, odchodzi bowiem od stylistyki znanej z Motorhead. Pojawią się na nim m.in. brzmienia saksofonu, pianina czy instrumentów akustycznych.

Po zakończeniu działalności Motorhead Phil Campbell wraz z synami Toddem, Dane i Tyla założył zespół Phil Campbell and the Bastard Sons. Debiutancki album grupy, "The Age Of Absurdity", ukazał się w styczniu 2018 pod szyldem Nuclear Blast.

Zdjęcie: Robert Wilk