„Atonement” - nowy album Killswitch Engage

Newsy
„Atonement” - nowy album Killswitch Engage

Już w sierpniu ukaże się najnowszy album formacji Killswitch Engage, który będzie nosić tytuł "Atonement".

„Atonement” ukaże się 16 sierpnia nakładem Sony Music Entertainment oraz Metal Blade w USA. Album jest rezultatem trudnych i burzliwych ostatnich dwóch lat. Killswitch Engage zaczął tworzyć pomysły na nowy album już w 2017 roku. Zespół nagrał większość materiału oddzielnie. Niestety w trakcie prac nad albumem wokalista Jesse Leach musiał poddać się operacji gardła, która zakończyła się trzymiesięcznym okresem rekonwalescencji.

Na płycie gościnnie wystąpią poprzedni wokalista Howard Jones oraz frontman Testament, Chuck Billy. Okładka „Atonement” została stworzona przez utalentowanego brytyjskiego artystę Richey'a Becketta, który współpracował z takimi zespołami jak Metallica czy Mastodon. Będzie to trzeci krążek Killswitch Engage od powrotu do składu zespołu Leacha w 2012 roku.

Grupa zaprezentowała już pierwszy singiel z albumu, zatytułowany "Unleashed". "Unleashed" to utwór o wewnętrznej pasji i wściekłości, która wychodzi na zewnątrz” - mówi Leach. „Wszyscy mamy w sobie tą dzikość, która często pozostaje uśpiona do czasu, gdy jakieś tragiczne zdarzenie nie uruchomi i nie rozbudzi jej. Czuję, że udało nam się uchwycić w tym utworze coś świeżego i intensywnego. Nie mogę się doczekać, kiedy wszyscy go usłyszą!”.

 

Lista utworów:

01. Unleashed
02. The Signal Fire (feat. Howard Jones)
03. Us Against The World
04. The Crownless King (feat. Chuck Billy)
05. I Am Broken Too
06. As Sure As The Sun Will Rise
07. Know Your Enemy
08. Take Control
09. Ravenous
10. I Can't Be The Only One
11. Bite The Hand That Feeds 

W ramach promocji albumu Killswitch Engage wystąpi również w Polsce. Koncert odbędzie się 4 listopada w warszawskiej Stodole.