Oświadczenie Andrzeja Nowaka w sprawie TSA

Newsy
Oświadczenie Andrzeja Nowaka w sprawie TSA

Dosłownie przed chwilą otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie Andrzeja Nowaka w sprawie, o której wczoraj informowaliśmy, związanej z zamieszaniem w szeregach TSA.

Gitarzysta TSA powiedział nam telefonicznie co następuje:

„To najlepszy dowcip 2019 r. na scenie muzycznej w Polsce. Sekcja rytmiczna zespołu TSA oszalała. To niemożliwe, żebym opuścił zespół, którego jestem założycielem, liderem, oraz właścicielem wszelkich praw.”

Przypominamy, że w wywiadzie opublikowanym w kwietniowym numerze Gitarzysty, Andrzej Nowak mówił: "W 1979 r. założyłem TSA i ja byłem wokalistą w tym zespole. Zresztą grali w nim zupełnie inni ludzie, niż obecnie. Tak się utarło, tak to ktoś napisał, że na początku TSA to była grupa instrumentalna. Nieprawda, bo przecież ja miałem wokalizy i śpiewałem w zespole. Zobaczcie na pierwszych zdjęciach z Jarocina w 1981 r., że Nowak stoi przy mikrofonie i śpiewa. Potem dołączył Marek Piekarczyk, ponieważ wysoko piał i to ładnie wchodziło w ostre riffy. Marek przyszedł na życzenie i prośbę Jacka Rzechaka, mojego ulubionego menedżera, który nas wyprowadził na szerokie wody, oraz autora wszystkich pierwszych tekstów zespołu. Dzisiejszy skład jest trzecim albo czwartym. Oni przyszli do TSA na moje zaproszenie."

O sprawie związanej z zamieszaniem w szeregach TSA informowaliśmy wczoraj.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej perkusista Marek Kapłon i basista Janusz Niekrasz opublikowali na swoich stronach FB oświadczenie, w którym czytamy: "Informujemy, że nasze wielokrotne propozycje wspólnego powrotu do aktywnej, muzycznej działalności zespołu TSA, nie znalazły zrozumienia i akceptacji Stefana Machela i Andrzeja Nowaka. W związku z tym zdecydowaliśmy się na kontynuowania działalności w nowym składzie personalnym. Naszym celem jest powrót do koncertowania i realizacja nowych nagrań. Pozdrawiamy fanów zespołu TSA i do zobaczenia na koncertach. Janusz Niekrasz, Marek Kapłon, Damian Michalski." 

Odpowiedź-żart Andrzeja Nowaka, umieszczona na FB brzmiała następująco:

 

Zdjęcie: Agata Władyczka