Dave Mustaine cierpi na nowotwór

Newsy
Dave Mustaine cierpi na nowotwór

Wczoraj za pomocą swoich mediów społecznościowych Dave Mustaine poinformował, że lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór gardła.

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku i Instagramie lidera Megadeth czytamy: "Zdiagnozowano u mnie raka gardła. To sytuacja, do której muszę podejść na poważnie i stawić jej czoła, ale już wcześniej mierzyłem się z przeszkodami. Ściśle współpracuję z moimi lekarzami i opracowaliśmy plan leczenia, który, ich zdaniem, ma 90% szans na powodzenie. Terapia już się rozpoczęła.

Niestety w związku z tym musimy odwołać większość koncertów zaplanowanych na ten rok. Megacruise 2019 odbędzie się i zespół w jakiś sposób będzie jego częścią. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie megadeth.com. Megadeth wróci na trasę tak szybko jak to możliwe. Tymczasem Kiko, David, Dirk i ja pracujemy w studio nad następcą "Dystopia", którego nie mogę się już doczekać. Dziękuję mojej ekipie - rodzinie, doktorom, kolegom z zespołu i trenerom. Będę informował o dalszych wydarzeniach".

W ciągu 36 lat kariery, założony przez Dave'a Mustaine'a Megadeth zyskał status jednego z najbardziej wpływowych i szanowanych zespołów na metalowej scenie. Powstała w 1983 roku, po opuszczeniu przez Mustaine'a Metalliki, formacja może pochwalić się 36 milionami sprzedanych egzemplarzy, z których pięć kolejnych zyskało platynowy status. Siedem albumów zespołu znalazło się w pierwszej 10 amerykańskiej listy Billboard 200, w tym ostatni "Dystopia", który trafił na miejsce trzecie - wyżej, na miejscu drugim, sklasyfikowano jedynie "Countdown to Extinction" z 1992 roku. Tytułowy utwór z tego krążka przyniósł zespołowi również pierwszą w karierze nagrodę Grammy.

Życzymy Dave'owi szybkiego powrotu do zdrowia.

Zdjęcie: Robert Wilk