Johnny Depp śpiewa "Heroes". Nowy teledysk Hollywood Vampires

Newsy
Johnny Depp śpiewa "Heroes". Nowy teledysk Hollywood Vampires

Formacja Hollywood Vampires zaprezentowała nowy teledysk zapowiadający nadchodzący album. Utwór "Heroes" został zaśpiewany przez Johnny'ego Deppa.

Drugi album Hollywood Vampires będzie zatytułowany „Rise” i ukaże się na rynku 21 czerwca. Przypomnijmy, że zespół założyli Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry, a skład uzupełniają Glen Sobel (Alice Cooper) na perkusji, Chris Wyse (The Cult) na basie oraz Buck Johnson (Aerosmith) - klawisze i wokal.

Zespół zaprezentował nowy teledysk zapowiadający płytę. Tym razem powstał on do kompozycji Davida Bowie "Heroes" - utworu wykonywanego przez grupę podczas koncertów. Zarówno na żywo, jak i w studio partie wokalne wziął na siebie Johnny Depp. Kompozycja została zarejestrowana w ubiegłym roku w legendarnym berlińskim studio Hansa Studios, tym samym, w którym Bowie nagrał w 1977 pierwotną wersję utworu.

 

W przeciwieństwie do debiutanckiej płyty z 2015 roku, „Rise” składa się głównie z oryginalnego materiału stworzonego przez zespół. Jednak mimo to na płycie znalazło się miejsce dla trzech coverów piosenek artystów, którzy odeszli od nas zbyt wcześnie: poza intymną i intensywną wersją „Heroes” są to „People Who Died” Jim Carroll Band oraz „You Can't Put Your Arms Around A Memory” Johnny’ego Thundera zaśpiewana przez Joe Perry’ego.

Joe Perry opowiada: „Ta płyta jest efektem czystej, kreatywnej energii. Każdy na tym albumie robi to, co potrafi najlepiej, nikt nikomu nie patrzył na ręce. Nie było presji i terminów, dlatego powstał krążek, który jest jednym z najbardziej uczciwych i wyzwolonych albumów, w jakich nagraniu brałem udział. Nie mogę się doczekać kiedy zagramy te kawałki na żywo dla naszych fanów”.

 

 

Album będzie dostępny jako CD Digipak, 2 LP oraz w streamingu.

Lista utworów:

1. I Want My Now
2. Good People Are Hard To Find
3. Who's Laughing Now
4. How The Glass Fell
5. The Boogieman Surprise
6. Welcome To Bushwackers (feat. Jeff Beck & John Waters)
7. The Wrong Bandage
8. You Can’t Put Your Arms Around A Memory
9. Git From Round Me
10. Heroes
11. A Pitiful Beauty
12. New Threat
13. Mr. Spider
14. We Gotta Rise
15. People Who Died
16. Congratulations

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka