"Go" - nowy teledysk The Black Keys

Newsy
"Go" - nowy teledysk The Black Keys

Można już zobaczyć teledysk do utworu "Go" - trzeciej kompozycji zapowiadającej nadchodzący album The Black Keys, zatytułowany "Let's Rock".

"Let's Rock" ukaże się 28 czerwca nakładem Nonesuch Records. Cały materiał został skomponowany, nagrany na żywo i wyprodukowany przez muzyków zespołu Dana Auerbacha i Patricka Carney'a w studio Easy Eye Sound w Nashville. Dodatkowe partie wokalne nagrały Leisa Hans i Ashley Wilcoxson.

Płyta zapowiadana jest jako powrót do prostego, gitarowego brzmienia charakterystycznego dla początków działalności The Black Keys, co potwierdzają ujawnione kompozycje: "Lo/Hi", "Eagle Birds" oraz "Go". "Jesteśmy razem, jesteśmy The Black Keys, a między nami jest prawdziwa magia, która była zawsze odkąd skończyliśmy 16 lat" - mówi Dan Auerbach.

Do kompozycji "Go" powstał teledysk w reżyserii Bryana Schlama, który prezentuje muzyków zespołu próbujących ponownie nawiązać nić porozumienia po pięcioletniej przerwie w działalności (poprzedni album "Turn Blue" ukazał się w 2014 roku). Dan Auerbach komentuje obraz w przewrotny sposób: "Teledysk jest bardzo zabawny, ale wciąż ze sobą nie rozmawiamy."

 

Zaprezentowany wcześniej singiel "Lo/Hi" zanotował wyjątkowe osiągnięcie zajmując - jako pierwszy utwór w historii - równocześnie pierwsze miejsce na czterech listach Billboardu - Mainstream Rock Songs, Adult Alternative Songs, Rock Airplay i Alternative Songs.