Konkurs: Wygraj album Dream Theater "Distance Over Time"

Newsy
Konkurs: Wygraj album Dream Theater "Distance Over Time"

Weź udział w naszym konkursie i wygraj ezgemplarz najnowszego albumu Dream Theater, zatytułowanego "Distance Over Time".

"Distance Over Time", który ukazał się w lutym, to 14 studyjny album najpopularniejszej prog-metalowej kapeli na świecie mogącą pochwalić się 15 milionami sprzedanych płyt i rzeszą wiernych fanów na całym świecie. Nowy krążek różni się od ostatnich dokonań formacji Johna Petrucciego (gitara), Johna Myunga (bas), Jamesa LaBrie (wokal), Jordana Rudessa (klawisze) i Mike’a Mangini (perkusja): po raz pierwszy zespół na czas nagrywania płyty zamieszkał w odludnym studiu w Monticello (stan Nowy Jork) na 4 miesiące.

Efektem jest materiał przypominający pierwsze dokonania Dream Theater – bardziej naturalny i organiczny. To jednak wciąż brzmienie łączące metalową agresję, maestrię techniczną ze stylem progresywnym, z jakiego tak dobrze znany jest zespół. I choć tematyka płyty nie należy do najlżejszych, klimat całości oddaje pasję i entuzjazm, jakie towarzyszyły jej nagrywaniu.

Przeczytaj wywiad z Johnem Petruccim.

 

Uwaga konkurs

W naszym konkursie mamy do wygrania 4 egzemplarze albumu. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Dream Theater. Odpowiedzi można przesyłać do czwartku (23 maja) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

W dwóch utworach na płycie John Petrucci użył gitary barytonowej. O jakie utwory chodzi? Podpowiedzi szukajcie na naszej stronie.

Rozwiązanie konkursu:

Dziękujemy za bardzo liczne odpowiedzi. Prawidłowa odpowiedź to "Paralyzed" i "Out of Reach". Płyty otrzymują: Kacper Grejcz, Karolina Przybylska, Andrzej Strzelecki oraz Lidka Tomasik. Gratulujemy.