Posłuchaj nowego utworu Rodrigo y Gabriela

Newsy
Posłuchaj nowego utworu Rodrigo y Gabriela

Meksykański duet Rodrigo y Gabriela zaprezentował nowy utwór "Terracentric", który zapowiada nadchodzący album "Mettavolution".

"Mettavolution" ukaże się już 26 kwietnia nakładem ATO Records i zgodnie z zapowiedziami ma zawierać najbardziej ambitną muzykę w całej 20 letniej karierze duetu. Płyta będzie odzwierciedlać zainteresowanie Rodrigo Sancheza i Gabrieli Quintero tematami dotyczącymi buddyzmu, ewolucji człowieka oraz uwolnienia potencjału, którym dysponujemy jako gatunek - a to wszystko zostanie wyrażone oczywiście za pośrednictwem dwóch gitar akustycznych. Materiał na płytę powstawał przez trzy lata we własnym studio w Ixtapa na zachodnim wybrzeżu Meksyku oraz był sprawdzany w boju podczas tras po Ameryce Południowej, USA i Australii. Następnie utwory zostały zarejestrowane w Los Angeles pod okiem producenta Dave'a Sardy (Oasis, LCD Soundsystem, A Perfect Circle, Fall Out Boy).

Do odsłuchu trafił kolejny utwór, "Terracentric", który zapowiada płytę.

 

Na "Mettavolution" znajdzie się sześć nowych utworów autorstwa Rodrigo y Gabriela oraz 18 minutowy cover Pink Floyd "Echoes".

Lista utworów:

1. Mettavolution
2. Terracentric
3. Cumbé
4. Electric Soul
5. Krotona Days
6. Witness Tree
7. Echoes