I Studencki Festiwal Bluesowy Bluesroads

Newsy
I Studencki Festiwal Bluesowy Bluesroads

Już 21 maja rusza I Studencki Festiwal Bluesowy Bluesroads! Obecnie wszystko jest domykane na ostatnie guziki i przygotowywane na wielkie rozpoczęcie. Całe wydarzenie, odbywające się w dniach 21-23 maja w Krakowie, będzie miało bardzo intensywny przebieg. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy miłośnik muzyki znalazł coś dla siebie.

Zaplanowane są warsztaty instrumentalne oraz wokalne na różnym poziomie zaawansowania prowadzone przez profesjonalistów.Warsztaty gitarowe poprowadzą Jarosław Śmietana, Marek Wojtowicz, Roman Puchowski, Piotr Seild i Kajetan Drozd. Tajniki gry na harmonijce ustnej przedstawi lider zespołu Hard Times oraz Blue Machine - Łukasz Wiśniewski, natomiast warsztaty wokalne poprowadzi Bożena Mazur.  Wykłady teoretyczne wygłoszą Jędrzej Kubiak - zdobywca wyróżnień oraz laureat większości festiwali bluesowych w Polsce oraz Keith Dunn -  pochodzący z  Bostonu wokalista, harmonijkarz, autor tekstów oraz producent. W programie przewidywane są również "jam session do rana". Ważny punkt programu stanowi Przegląd Zespołów. Nagrodami w konkursie  są  dwie sesje nagraniowe w profesjonalnych studiach. Ponadto zwycięski zespół zaprezentuje się razem z gwiazdami podczas ostatniego festiwalowego koncertu. Festiwal zakończy się Mszą Gospel w kościele pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki na Dębnikach, gdzie wystąpi dla nas krakowski chór Gospel Voice . W koncertach gwiazd wystąpią: Jarek Śmietana Band, Blue Machine, Roman Puchowski, Marek Wojtowicz, Los Agentos, Przytuła & Kruk,7 w Nocy, Magda Piskorczyk  oraz gwiazda festiwalu Keith'a Dunn'a.  Organizatorom udało się zrealizować podstawowe założenie imprezy - festiwal będzie całkowicie bezpłatny. Jedynie warsztaty instrumentalne przewidziane są na ograniczoną liczbę osób, tak aby zapewnić komfort pracy zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym. Cały czas uruchomione są internetowe zapisy na zajęcia ze śpiewu, gry na gitarze oraz harmonijce ustnej. Szczegółowy program imprezy wraz z mapą dojazdu oraz jinglem radiowym dostępne są na stronie internetowej http://www.bluesroads.pl/.

Gitara nie zagra sama, ale oswojona i poddana warsztatowej obróbce na pewno pomoże odnieść sukces i zagwarantuje satysfakcję. Zakładacie zespół? Dlaczego nie podszkolić śpiewu lub wzbogacić kapelę o harmonijkarza? Nie zwlekaj! Ruszyły zapisy na warsztaty instrumentalne (gitara, harmonijka) oraz wokalne w ramach I Studenckiego Festiwalu "Bluesroads", który odbędzie się 21-23 maja 2010 w Krakowie. Warsztaty poprowadzą najlepsi z najlepszych:  Jarosław Śmietana, Marek Wojtowicz, Roman Puchowski, Kajetan Drozd, Piotr Seild. Tajniki gry na harmonijce ustnej przedstawi lider zespołu Blue Machine - Łukasz Wiśniewski, natomiast śpiew poprowadzi Bożena Mazur. Zajęcia prowadzone będą na różnych poziomach zaawansowania, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny jednak jest ograniczona liczba miejsc, więc nie czekaj tylko zarejestruj się już dziś na http://www.bluesroads.pl/. Serdecznie zapraszamy!

Magazyn Gitarzysta jest patronem wydarzenia.