Polska premiera Władców Chaosu już 7 czerwca

Newsy
Polska premiera Władców Chaosu już 7 czerwca

Już wkrótce - 7 czerwca - nakładem Wydawnictwa KAGRA trafi na rynek polska edycja książki Michael'a Moynihan'a i Didrik'a Soderlind'a "Władcy chaosu - Krwawe powstanie satanistycznego metalowego podziemia".

Pod koniec minionego tysiąclecia w Europie podpalono i zbezczeszczono ponad sto kościołów, za co odpowiedzialni byli adepci black metalu, najbardziej ekstremalnej formy podziemnej muzyki na świecie. W trakcie nasilającej się bezbożnej krucjaty blackmetalowe zespoły i ich obsesyjnie oddani zwolennicy odcisnęli ponure piętno mordu, samobójstwa i terroru, zostawiając dziedzictwo, które wciąż daje o sobie znać, od Norwegii po Niemcy, od Finlandii aż po Amerykę, i dalej...

 

Napisany przez dwóch dziennikarzy z wyjątkowym dostępem do piekielnego półświatka, uznany, kultowy bestseller Władcy chaosu w wersji polskiej ukazuje się poprawiony i wzbogacony o nowe, zadziwiające odkrycia. Uhonorowana nagrodą FIRECRACKER za najlepszą książkę o muzyce i ujawniająca nieznane dotąd fakty, książka ta zawiera setki unikalnych zdjęć i rozmów przeprowadzonych wyłącznie na jej potrzeby z księżmi, przedstawicielami policji, satanistami oraz liderami demonicznych formacji, dla których im większe zło, tym większa chwała.

"Cenne studium... Odrzucając typowy sposób postrzegania metalowców jako bezmózgich ćpunów czy zaślepionych złem wandali, oraz dostarczając przykłady głębokiego myślenia grona wywrotowców, Władcy chaosu robią więcej dla ewolucji metalu niż którakolwiek z wydanych wcześniej książek".
- Atlanta Press

"Inteligentnie napisana, dobrze skonstruowana, nawet najbardziej postronny obserwator sceny z pasją wciągnięty zostanie w łańcuch zdarzeń opisanych w tej książce. Mocne".
- Metal Maniacs

"Ta książka jest niesamowita! Połączenie narracji, wnikliwych wywiadów, ale i ukazanie pewnej filozofii związanej z raczej krwawą rzeczywistością, stawia tę książkę ponad wszystko, co napisano dotąd o blackmetalowej scenie... Pozycja warta przeczytania przez ludzi ze sceny, by przyjrzeć się sobie z dystansu".
- Maniac, wokalista formacji Mayhem, legendy norweskiego black metalu

"Autorzy Władców chaosu niewątpliwie wiedzą, jak przedstawia się międzynarodowa sytuacja w sferze muzyki metalowej/satanizmu i, w dużym stopniu za sprawą przeprowadzonych wywiadów, wyciągają na światło dzienne informacje, obok których nie powinni przechodzić obojętnie zarówno naukowcy, jak i szeroka opinia publiczna... Gorąco polecam".
- Robert Ellwood, religioznawca, publikuje w Nova Religio

"We Władcach chaosu Michael Moynihan i Didrik Soderlind rysują obraz niesamowitego królestwa, w którym satanizm, neopogaństwo i narodowy socjalizm pobudziły do życia muzyczną scenę, gdzie fantazję urzeczywistniono paleniem średniowiecznych kościołów w Norwegii. Niezwykle wartościowa opowieść o blackmetalowej muzyce ogólnie, a zwłaszcza norweskiej scenie, widzianej oczami jej współtwórców. Władcy chaosu to urzekająca pozycja zasługująca na szerokie zapoznanie się z nią po obu stronach Atlantyku".
- dr Jeffrey Kaplan, autor książki Fundamentalizm religijny w Ameryce

"To dogłębne studium black metalu łączy fanów i badaczy muzycznych subkultur wystrzegając się pułapek, którymi obarczone są przesada branżowych periodyków i akademicka powściągliwość. Moynihan i Soderlind w sposób mądry, dowcipny i wyczerpujący przedstawili modelowe studium gatunku w ujmująco przystępnym stylu, w którym ujawnia się ich głębokie zrozumienie tematu".
- Deena Weinstein, autorka książki Heavy Metal - Socjologia kultury

"Niecodzienne połączenie dziennikarstwa śledczego, rockandrollowego reportażu i undergroundowego zauroczenia, czyni z Władców chaosu jedną z bardziej fascynujących lektur, której brakowało nam od dłuższego czasu. Za sprawą intrygującego zbioru wywiadów, opowieści, cytatów i anegdot autorzy zaglądają w głąb mrocznego serca satanistycznego black metalu, by powrócić z trzeźwą analizą podjętego przez siebie tematu".

"Moynihanowi i Soderlindowi udało się uniknąć nie tylko lekceważącego podejścia spotykanego często w prasie mainstreamowej, ale i skłonności do usprawiedliwiania znanej kontrkulturowej prasie, za co należą im się słowa uznania. Świat black metalu stanowi dla nich uprawniony obiekt badania, konieczny do zrozumienia sztuki, etyki i polityki, lecz nigdy nie zapominają o tym, jak dziwni są tworzący go ludzie..."
- David Thomas, The Denver Post

"Fascynujący obraz ekstremizmu... Władcy chaosu to rzadki wyjątek, który okazuje się budzić zainteresowanie nie tylko fanów gatunku, ale i kryminologów, socjologów i kulturoznawców. Inteligentnie, a przy tym przystępnie napisana książka, która długo służyć będzie za podręcznik blackmetalowej sceny".
- Bay Area Music News

"To przenikliwe, niemal akademickie spojrzenie na satanistyczne metalowe podziemie, kreśli rolę diabła w historii rocka, a jednocześnie kulturowe tło przemocy i pogaństwa związanego z muzyką".
- Alternative Press

"Dzięki wielu dokumentom źródłowym i pouczającym wywiadom z wszystkimi istotnymi przedstawicielami sceny, Władcy chaosu są pierwszą, poważną próbą przedstawienia historii powstania muzycznej sceny, marginalizowanej i uważanej początkowo za egzotyczną i ekstremalną, a ostatecznie uciszoną przez prasę z uwagi na jej kryminalną działalność"
- Financial Times (Niemcy)

"Jeśli mowa o mrocznych i nietypowych lekturach, Władcy chaosu - Krwawe powstanie satanistycznego metalowego podziemia autorstwa Michaela Moynihana i Didrika Soderlinda, mają wszystko, co potrzeba: szalonych Norwegów podpalających kościoły, by zemścić się na chrześcijanach za stłumienie kultu Odyna, zbrodnię, samobójstwo, więcej niż kiedykolwiek chcieliście wiedzieć o norwesko-szwedzkich potyczkach na polu black metalu, oraz ewolucji od teatralnego satanizmu do nieco bardziej poważnego, wotańskiego nazi metalu. Mnóstwo wywiadów - od zmarłego Antona LaVeya po norweskiego złoczyńcę Varga Vikernesa - czyni z tej książki wybitnie zajmującą lekturę do poduszki".
- Pulse

Książkę można już zamawiać na stronie KAGRY - http://www.kagra.com.pl

Władcy chaosu - Krwawe powstanie satanistycznego metalowego podziemia - Michael Moynihan, Didrik Soderlind

424 strony, miękka oprawa, bogato ilustrowana

Magazyn Gitarzysta objął patronat nad książką.