Jubileuszowe wydawnictwo Venom - "In Nomine Satanas"

Newsy
Jubileuszowe wydawnictwo Venom - "In Nomine Satanas"

Już w maju ukaże się "In Nomine Satanas" - specjalne wydawnictwo przygotowane na 40 lecie formacji Venom.

Venom powstał w 1979 roku w Newcastle. Wydane u schyłku ery New Wave Of British Heavy Metal, pierwsze dwie płyty "Welcome to Hell" (1981) i "Black Metal" (1982) uważane są za główną inspirację powstania takich gatunków jak thrash metal i wszystkich odłamów ekstremalnego metalu. Od nazwy drugiego albumu grupy, powstała nazwa gatunku 'black metal'. Klasyczny skład zespołu: Cronos, Mantas i Abaddon nagrał potem dwa albumy studyjne: "At War With Satan" (1984) i "Possessed" (1985) oraz koncertowy "Eine Kleine Nachtmusik" (1986). Inne klasyczne grupy, jak Metallica, Behemoth, Celtic Frost czy Mayhem wymieniają Venom jako swoją inspirację. Jest to tym samym jeden z najbardziej szanowanych i uznanych zespołów kilku generacji. Venom stale koncertuje oraz wydaje nowe albumy.

31 maja dzięki BMG ukaże się specjalne wydawnictwo "In Nomine Satanas". Będzie to jubileuszowy deluxe boxset przygotowany z okazji 40 rocznicy powstania zespołu. Zawierać będzie oryginalne płyty: od debiutanckiej "Welcome To Hell" z 1981 roku, do "Eine Kleine Nachtmusik" – legendarnego występu grupy w Hammersmith Odeon z 1985 roku. Wszystkie albumy są w wersji winylowej, płyty są kolorowane, a utwory zremasterowane z oryginalnych nagrań. Dodatkowo wydawnictwo zawiera okładki z wytłoczonymi na nich grafikami, plakatami i takimi dodatkami jak np. 12 calową książeczka z historią zespołu oraz wywiadami ze wszystkimi muzykami, której autorem jest Dom Lawson.

Dla najbardziej oddanych fanów Venom stworzył dodatkowe wydawnictwo: "Sons Of Satan". Podwójny album, który zawiera prawdziwe skarby z historii formacji – niepublikowane dotąd wersje demo, które fani mogli poznać jedynie dzięki bootlegom, a także najwcześniejszy z nagranych występów zespołu, który miał miejsce w 1979 roku w ówczesnej sali prób w Westgate Road Church Hall w Newcastle na West End. Wokalistą grupy był wówczas Clive ‘Jesus Christ’ Archer. Poza tym, wydawnictwo zawiera demo z 1980 roku, zarejestrowane w Impulse Studio i kolejne demo z tego samego roku oraz demo wersję ‘At War With Satan’ z 1983 roku.

"In Nomine Satanas" zawiera:

4LPs i 2 x 2LP

♦ Welcome To Hell

(Zremasterowana z oryginalnych nagrań na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera reprodukcję oryginalnego plakatu oraz wytłoczoną grafiką okładkową)
♦ Black Metal
(Zremasterowana z oryginalnych nagrań na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera reprodukcję oryginalnego plakatu oraz wytłoczoną grafiką okładkową)
♦ At War With Satan
(Zremasterowana z oryginalnych nagrań na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera reprodukcję 6 stronicowej okładki i imitującą skórę okładkę)
♦ Possessed
(Zremasterowana z oryginalnych nagrań na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera reprodukcję oryginalnego plakatu, dodatki i lustrzaną okładkę)
♦ Eine Kleine Nachtmusik
(Tłoczona na winylu pół na pół kolor/czarny. Wydawnictwo zawiera reprodukcje oryginalnych okładek i zawartości)
♦ Bloodlust
(Specjalnie modelowana, kolorowa płyta 7 calowa z grafiką)
♦ Sons Of Satan
(Nowe wydawnictwo zawierające wcześniej niepublikowane nagrania demo. Kolorowany winyl z rozkładaną okładką)

Merch zespołu:
♦ 12 calowa książka z historią zespołu, spisaną przez dziennikarza muzycznego Doma Lawsona. Dodatkowo wywiady z Cronosem, Mantasem i Abaddonem. Zawiera ♦ wcześniej nie publikowane zdjęcia i inne materiały archiwalne.
♦ Dwustronny plakat z trasy ‘Seven Dates Of Hell’ o wymiarach 90cm x 60cm.
♦ Reprodukcja programu trasy ‘Seven Dates Of Hell’.
♦ Naszywka na kurtkę.

Uwaga: do pierwszych 300 zamówień z oficjalnego sklepu zespołu będzie dołączona grafika z podpisem Cronosa.

Dostępne jest również wydawnictwo the "In Nomine Satanas – The Neat Anthology". 22 utwory na podwójnym winylu. Wybrane spośród najciemniejszych z utworów Venom, zostały zremasterowane i wydane na kolorowanym winylu. Wydawnictwo zawiera zdjęcia i archiwalia zespołu oraz wywiady.

Dostępna jest także wersja 2 x CD z 43 utworami, opakowanie zawiera książeczkę oraz dwa nie opublikowane utwory.

Link do zamówień: https://venomlegions.lnk.to/INSBoxPR

venomslegions.com
facebook.com/officialvenomband