Posłuchaj nowego albumu Erica Galesa

Newsy
Posłuchaj nowego albumu Erica Galesa

8 lutego ukazał się nowy album Erica Galesa "The Bookends". Płyta dostępna jest w całości do odsłuchu w serwisie YouTube.

Następca "Middle of the Road" z 2017 roku został wydany nakładem wytwórni Provogue/Mascot. Materiał na "The Bookends" powstawał ponad dziewięć miesięcy i został nagrany w kilku kalifornijskich studiach pod okiem producenta Matta Wallace. David Bianco, producent który pierwotnie miał zająć się albumem, zmarł tragicznie chwilę przed rozpoczęciem pre-produkcji. W skład zespołu weszli Eric Gales (gitara, wokal), Mono Neon (bas), Aaron Haggerty (perkusja), LaDonna Gales (wokal, instrumenty perkusyjne) i Dylan Wiggins (klawisze).

Na krążku nie zabrakło gości. W dwóch utworach wystąpił trzykrotnie nominowany do Grammy wokalista B. Slade, a w kompozycji "Southpaw Serenade" usłyszymy Doyle Bramhalla II. Beth Hart zaśpiewała w klasyku The Beatles "With A Little Help From My Friends" "Dlaczego akurat w tej piosence? - mówi Gales - No cóż, mamy za sobą podobne historie. Obydwoje przezwyciężyliśmy uzależnienie od narkotyków, a Beth zmagała się również z depresją. Wspaniale, jeśli w ciężkich chwilach możesz otrzymać wsparcie i pomoc od swoich przyjaciół".

Eric Gales nagrał dla Electry swój debiutancki album "The Eric Gales Band" w 1991, gdy miał zaledwie 16 lat. Pomimo doskonale rozwijającej się kariery zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, a w 2009 roku wylądował w więzieniu za posiadanie narkotyków i broni. O ile piętnasty album "Middle of the Road" był swoistym odrodzeniem Erica, tak jego następca "The Bookends" idzie jeszcze dalej, przekraczając dotychczasowe granice.

 

1. Intro
2. Something's Gotta Give (feat. B. Slade)
3. Whatcha Gon' Do
4. It Just Beez That Way
5. How Do I Get You
6. Southpaw Serenade (feat. Doyle Bramhall II)
7. Reaching For A Change
8. Somebody Lied
9. With A Little Help From My Friends (feat. Beth Hart)
10. Resolution
11. Pedal To The Metal (feat. B. Slade) [Bonus Track]

Zdjęcie: Mathieu Bitton