"Heavy Duty - Dni i noce z Judas Priest" wkrótce w księgarniach

Newsy
"Heavy Duty - Dni i noce z Judas Priest" wkrótce w księgarniach

18 lutego 2019 roku nakładem poznańskiego Wydawnictwa Kagra ukaże się książka K.K. Downinga oraz Marka Eglintona "Heavy Duty - Dni i noce z Judas Priest".

"Heavy Duty - Dni i noce z Judas Priest" to wspomnienia K.K. Downinga współzałożyciela i byłego gitarzysty prowadzącego Judas Priest.

Judas Priest powstał w 1969 roku w Anglii, w przemysłowym mieście Birmingham. Charakterystyczne brzmienie, a także image oparty o skórzane elementy garderoby i ćwieki sprawiły, iż grupa stała się kultowym zespołem heavymetalowym już w latach osiemdziesiątych. Do dziś może się on poszczycić sprzedażą ponad 50 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Utwory takie, jak „Breaking the Law”, „Living after Midnight” oraz „You've Got Another Thing Comin'” pomogły zespołowi osiągnąć niezwykły sukces, ale do tej pory nikt z jego członków nie zdecydował się na opowiedzenie swojej historii czy też historii Judas Priest. Ta książka jest pierwszą tego typu pozycją.

Niedługo Judas Priest będzie obchodził pięćdziesięciolecie działalności. Dzięki tej książce fani wreszcie będą mieli okazję zajrzeć za kulisy dziesięcioleci szokujących, zabawnych i zapadających w pamięć sytuacji i opowieści otaczających tę heavymetalową instytucję. W "Heavy Duty" gitarzysta K.K. Downing opisuje skomplikowane konflikty charakterów, złe decyzje biznesowe, trudne relacje grupy z członkami Iron Maiden, a także to, w jaki sposób Judas Priest znalazł się w epicentrum protestów rodzicielskich, atakujących społeczność heavymetalową w latach '80 ubiegłego wieku. Opisuje także swoją rolę w utrwalaniu wizerunku zespołu – ubrań z czarnej skóry z ćwiekami – który stał się później synonimem całego gatunku. K.K. opowiada również o momencie, który zmienił jego życie – chwili, gdy w 2009 roku na scenie, podczas koncertu, spojrzał na swoich kolegów z zespołu i pomyślał: „To jest mój ostatni koncert”. Bez względu na temat czy związane z nim osoby, w tej książce K.K. wypowiada się o wszystkim otwarcie i bez ogródek.

http://www.kagra.com.pl