Periphery zapowiada płytę i prezentuje teledysk

Newsy
Periphery zapowiada płytę i prezentuje teledysk

Najnowszy album Periphery będzie nosić tytuł "Periphery IV: Hail Stan" i ukaże się w kwietniu. Można już zobaczyć teledysk do zapowiadającego go utworu.

"Periphery IV: Hail Stan" ukaże się 5 kwietnia nakładem należącej do zespołu wytwórni 3DOT Recordings. Będzie to pierwsze wydawnictwo wydane jej nakładem. Tym razem formacja inaczej podeszła również do procesu tworzenia i nagrywania materiału. "Spędziliśmy nad tym cały rok - mówi gitarzysta odpowiadający również za programming, Jake Bowen - Wcześniej nie mogliśmy sobie na to pozwolić. Czas, który poświęciliśmy na to wydawnictwo ma swoje odzwierciedlenie w jego jakości. Zrealizowaliśmy wszystko, co sobie zaplanowaliśmy". "Myślę, że nasze śmiałe intencje będą doskonale słyszalne na tym albumie - dodaje gitarzysta Mark Holcomb - Nigdy wcześniej nie byliśmy aż tak szczęśliwi z powodu nowej płyty i nie stało się to przez przypadek. Nie mogę się doczekać, aż wreszcie ją usłyszycie."

Krążek zapowiada kompozycja "Blood Eagle"do której powstał teledysk w reżyserii Jeremy'ego Dangera i Travisa Shinna. "Już od ostatniego etapu nagrywania płyty wiedzieliśmy, że to właśnie ten utwór powinien zostać zaprezentowany jako pierwszy - mówi Holcomb - To bardzo mocny utwór i już w chwili, gdy go komponowaliśmy mówiliśmy sobie 'musimy zagrać go na żywo'. Wersja z oryginalnego demo był nieco inna, ale podczas dalszej pracy nadaliśmy mu gwałtownego i wybuchowego charakteru. Energia tej kompozycji bardzo nam się podoba, stąd decyzja, że to właśnie ją usłyszycie jako pierwszą."

 

Lista utworów:

01. Reptile
02. Blood Eagle
03. CHVRCH BVRNER
04. Garden In The Bones
05. It's Only Smiles
06. Follow Your Ghost
07. Crush
08. Sentient Glow
09. Satellites