Warsztaty z Markiem Raduli w Ropczycach

Newsy
Warsztaty z Markiem Raduli w Ropczycach

W pierwszym tygodniu podkarpackich ferii zimowych w dniach 11-13 lutego w Ropczycach odbędą się warsztaty muzyczne przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i dodatkową motywację. 

Ideą warsztatów jest również propagowanie i wzbudzanie wśród młodzieży zainteresowań grą na instrumentach. Organizatorem imprezy jak co roku jest Centrum Edukacji Muzycznej MusicTeam oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych w Ropczycach.

W tym roku jako wykładowców zaproszono wyjątkowo znane i doceniane postacie:

Elżbieta Zapendowska - specjalistka od emisji głosu, a także osobowość telewizyjna. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie. Udzielała lekcji śpiewu m.in. Katarzynie Groniec, Katarzynie Zielińskiej czy Łukaszowi Zagrobelnemu.

Robert Luty - perkusista, muzyk sesyjny. Na stałe współtworzy Poluzjantów oraz współpracuje z takimi artystami, jak: Kayah, Dorota Miśkiewicz, Ania Szarmach, World Orchestra, Kuba Badach, Wiesław Pieregorólka, Tomek Szymuś oraz Krzysztof Pszona.

Piotr Żaczek - basista, kontrabasista, muzyk sesyjny. Na stałe współtworzy Poluzjantów oraz współpracuje z takimi artystami, jak: Urszula, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kayah, Piotr Siejka, Kasia Cerekwicka, Magda & Indigo.

Kamil Barański – klawiszowiec, pianista, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer, akompaniator. Członek zespołów Maryli Rodowicz, Magdy Steczkowskiej, Mateusza Krautwursta, grupy Śrubki Michała Jurkiewicza. Kierownik muzyczny cyklu Blues Symfonicznie Marzeny Ugornej.

Marek Raduli - gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. W swojej karierze solowej związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, jazz-rock, rock czy blues. W latach 90. był członkiem m.in. Bajmu, grupy Tadeusza Nalepy, Wanda i banda. Jednak najbardziej znany jako gitarzysta Budki Suflera, w której składzie występował w latach 1993-2003. W ścieżce niekomercyjnej współpracuje z takimi zespołami jak: PiR2, The Colors, Zbigniew Jakubek Quartet, Laboratorium. Obecnie jest także gitarzystą w zespole Ani Wyszkoni.

Łukasz Belcyr – gitarzysta, muzyk sesyjny, Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z Kuba Badachem, Haliną Mlynkovą, Krzysztofem Iwaneczko, Magda Famme.

Władysław Wiater - saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładał w Konserwatorium w Ostravie na kierunku jazzowym. Współpracował z takimi muzykami jak Lazaro Cruz (Kuba), Vlastimil Šmída (Czechy), Zbyszek Jakubek, Sławek Wierzcholski, Magda Steczkowska, Katarzyna Skrzynecka, Marika.

Warsztaty odbywać się będą w szkole muzycznej MusicTeam (ul. Rynek 9) w Ropczycach oraz w ropczyckim Centrum Kultury (ul. Bursztyna 1)

Szczegółowy rozkład warsztatów znaleźć można na profilu facebookowym Centrum Edukacji Muzycznej MusicTeam oraz na stronie szkoły: www.musicteam.com.pl

Podsumowaniem pierwszego dnia warsztatów będzie koncert wykładowców oraz uczestników, a po nim jam session. Ta część imprezy odbędzie się w restauracji 3 Klimaty w Ropczycach.

Partnerem wydarzenia jest Centrum Kultury w Ropczycach. 

Ubiegłoroczne warsztaty okazały się ogromnym sukcesem i przyciągnęły blisko 120 osób nie tylko z powiatu ropczycko-sędziszowskiego ale także z całego województwa. Gościem specjalnym był Marek Raduli, który i tym razem przyjął zaproszenie. Zarówno prowadzący jak i uczestnicy bardzo pochlebnie wypowiadali się na temat Warsztatów Muzycznych MusicTeam. Impreza zakończyła się wspaniałym koncertem i jam session. W tym roku z pewnością Ropczyce odwiedzi o wiele więcej zainteresowanych, gdyż organizatorzy zaprosili gości na wszystkie klasy instrumentalne oraz jedną z najbardziej znanych trenerek wokalnych w naszym kraju - Elżbietę Zapendowską.