Nowy singiel Briana Maya dla NASA

Newsy
Nowy singiel Briana Maya dla NASA

1 stycznia 2019 r. będzie można posłuchać pierwszego od 20 lat singla Briana Maya, zatytułowanego "New Horizons".

Pierwszy oficjalny singiel Briana Maya od czasu "Why Don't We Try Again" z albumu "Another World" (1998) został napisany wspólnie przez gitarzystę i Dona Blacka. Światowa premiera "New Horizons" odbędzie się w Nowy Rok w Centrum Lotów Kosmicznych NASA w Greenbelt w stanie Maryland. Stamtąd utwór zostanie nadany na żywo na cały świat.

Data i miejsce premiery oraz tytuł singla nie są oczywiście przypadkowe. Singiel stanowi osobisty hołd Briana Maya dla misji agencji NASA, która 19 stycznia 2006 roku wysłała w przestrzeń kosmiczną sondę New Horizons. To właśnie ta sonda w lipcu 2015 roku przeleciała w bardzo bliskiej odległości od Plutona, dzięki czemu wykonała pierwsze stereoskopowe zdjęcia tej karłowatej planety na krańcu Układu Słonecznego oraz jej księżyca Charona. 1 stycznia 2019 sonda dotrze w pobliże kolejnego celu - znajdującej się w Pasie Kuipera planetoidy MU69. Planetoida ta, odkryta w 2014 roku przez Teleskop Hubble’a, w wyniku konkursu otrzymała nazwę Ultima Thule. Właśnie w taki sposób w średniowieczu nazywano mityczną, położoną na północy krainę wyznaczającą kres znanego nam świata. Wydarzenie to uhonoruje najnowszy singiel gitarzysty.

Zdjęcie Plutona i Charona wykonane przez sondę New Horizons.

Brian May - przypomnijmy, z wykształcenia astrofizyk - jest współpracownikiem naukowym NASA przy projekcie New Horizons i będzie obecny w Nowy Rok w siedzibie agencji w Greenbelt, aby być świadkiem tego historycznego wydarzenia. Singiel "New Horizons" celebruje 12 letnią podróż sondy i zawiera wiadomość od Stephena Hawkinga, który gratulował zespołowi naukowemu projektu sukcesu związanego ze spotkaniem sondy z Plutonem. Ma to być również swoisty hołd dla ludzkiego ducha i woli odkrywania pozwalającej sięgać poza granice naszego wszechświata.

Można już posłuchać zapowiedzi utworu: