Overkill zapowiada nowy album "The Wings Of War

Newsy
Overkill zapowiada nowy album "The Wings Of War

Najnowszy, dziewiętnasty już album w karierze Overkill będzie nosić tytuł "The Wings Of War" i ukaże się 22 lutego 2019.

"The Wings Of War" ujrzy światło dzienne nakładem wytwórni Nuclear Blast. Materiał został nagrany w Gear Recording Studio w rodzinnym New Jersey, SKH na Florydzie i Jrod Productions pod okiem basisty D.D. Verni i gitarzysty Dave'a Linska. Produkcją zajął się sam zespół, a Chris "Zeuss" Harris odpowiadał za miks i mastering. Okładkę zaprojektował ponownie Travis Smith. "The Wings Of War" będzie pierwszym albumem grupy nagranym z Jasonem Bittnerem, który w ubiegłym roku objął posadę perkusisty.

Mówi wokalista, Bobby "Blitz" Ellsworth: "Wspaniale było tworzyć "The Wings Of War". To było coś nowego, ponieważ dołączenie Jasona Bittnera zmieniło chemię w zespole. Od samego początku byłem ciekaw, jak rozwinie się ta sytuacja. Wydaje mi się, że efekt, który osiągnęliśmy jest nowym, udoskonalonym Overkill, opartym na nowej chemii między nami i przenoszącym korzenie zespołu w przyszłość. Nowy sposób produkcji pozwolił nie tylko na więcej surowej mocy, ale również zapewnił więcej miejsca na melodie, korzyści są zatem obupólne. Kluczem do sukcesu jest nie tylko myślenie o zmianie, ale bycie częścią tego procesu. Muszę powiedzieć, że tworzenie albumów Overkill wciąż dostarcza mi mnóstwo radochy."

Lista utworów:

01. Last Man Standing
02. Believe In The Fight
03. Head Of A Pin
04. Bat Shit Crazy
05. Distortion
06. A Mother's Prayer
07. Welcome To The Garden State
08. Where Few Dare To Walk
09. Out On The Road-Kill
10. Hole In My Soul