Konkurs z Metalliką: wygraj album "Master of Puppets"

Newsy
Konkurs z Metalliką: wygraj album "Master of Puppets"

Wczoraj 56 urodziny obchodził Kirk Hammett. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać egzemplarze zremasterowanej edycji klasycznego albumu Metalliki, "Master of Puppets".

Trzeci album zespołu Metallica, zatytułowany "Master of Puppets" ukazał się 3 marca 1986 r. nakładem Elektra Records i odniósł niekwestionowany sukces artystyczny oraz komercyjny i dziś uznawany jest przez wielu fanów za najlepszą płytę w dyskografii zespołu. "Master of Puppets" stał się pierwszym thrashmetalowym albumem, który uzyskał platynowy status. Płyta sprzedała się w nakładzie przekraczającym 10 milionów kopii i dziś zaliczana jest do grona najważniejszych wydawnictw w historii muzyki metalowej.

"Myślę, że wielu naszych fanów identyfikuje się z "Master Of Puppets". Jest w niej jakaś niewinność, szczerość i... środkowy palec wystawiony światu. Łączy w sobie determinację i młodzieńczy bunt z prawdziwą wściekłością" - mówił o albumie James Hetfield. "Płyta mówi o manipulacji we wszystkich jej przejawach" - dodawał Kirk Hammett, a Lars Ulrich stwierdził: "Czuliśmy się bardzo niepewnie zarówno jako muzycy, jak i autorzy tekstów, dlatego z "Master Of Puppets" eksperymentowaliśmy na całego, bo chcieliśmy pokazać, na co nas stać. Stąd te wszystkie ozdobniki i dodatki. Chcieliśmy wreszcie pokazać, że naprawdę mamy muzyczny talent i że potrafimy nieźle komponować".

W listopadzie 2017 r. ukazała się wznowiona edycja albumu. Oryginalny materiał został zremasterowany na analogowym sprzęcie z zachowaniem jak największej wierności oryginalnego brzmienia.

Uwaga konkurs

Z okazji 56 urodzin Kirka Hammetta, w naszym konkursie mamy do wygrania 3 egzemplarze płyty "Master of Puppets" (wersja podstawowa 1 CD, digipack, Polska Cena). Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Master of Puppets. Odpowiedzi można przesyłać do poniedziałku (26.11) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Kirk Hammett słynie z zamiłowania do klasycznych horrorów, co znajduje odzwierciedlenie między innymi w wyglądzie kilku modeli gitar przygotowanych dla niego przez firmę ESP. Wymień przynajmniej 4 tytuły horrorów, z których grafiki zostały umieszczone na gitarach Hammetta. 

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za bardzo liczne maile. Chodziło o następujące tytuły: Frankenstein, Nosferatu, The Bride Of Frankenstein, White Zombie, Dracula i The Mummy. Nie wszystkie gitary ESP oparte na horrorach były stworzone dla Kirka (np Tales From The Grave), nie wszystkie też nawiązują do filmów (sygnatura Ouija nawiązuje do gry planszowej) . Płyty otrzymują: Kornel Mizdalski, Magdalena Mazur i Adrian Słabosz. Gratulujemy!