Mark Zavon zapowiada solowy album

Newsy
Mark Zavon zapowiada solowy album

Jeszcze w listopadzie ukaże się debiutancki solowy album gitarzysty Kill Devil Hill, Marka Zavona.

Album zatytułowany po prostu "Mark Zavon" ukaże się 23 listopada nakładem wytwórni EMP Label Group założonej przez basistę Megadeth, Davida Ellefsona.

Mark Zavon jest współzałożycielem i gitarzystą zespołu Kill Devil Hill, w którym grają m.in. basista Pantery Rex Brown oraz perkusista Type O Negative, Johnny Kelly. Formacja nagrała dwa albumy "Kill Devil Hill" (2012) i "Revolution Rise" (2013) a następnie ogłosiła przerwę w działalności, podczas której muzycy skoncentrowali się na własnych projektach. Jednym z nich jest solowy album Zavona. "Miałem kilka pomysłów, które wymagały dokończenia albo po prostu nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego, dlatego zdecydowałem się zebrać je razem i zobaczyć, gdzie mnie to poprowadzi" - mówi gitarzysta.

Zavon na debiutanckim albumie nie tylko zagrał na gitarze, ale również na basie, klawiszach oraz zaśpiewał. Ponadto na płycie wystąpili perkusista Brian Tichy oraz, w roli gości, Vinny Appice (Black Sabbath, Dio) i Mike Duda (W.A.S.P.). Materiał zarejestrowany we własnym studio gitarzysty w Los Angeles został zmiksowany przez Josha Newella (Intronaut, Black Veil Brides) i zmasterowany przez Paula Logusa (Stone Sour, The Winery Dogs).

Płytę zapowiada kompozycja "Message At The Tone"

 

Lista utworów:

01. Message At The Tone
02. Back In The Day
03. Three Days Grace
04. Big Shot
05. South Of The Border
06. Color Of Blood
07. Whiskey Tango
08. Seven Stitches
09. Remember
10. Brick By Brick