Gitarowe gwiazdy na nowym albumie Jasona Beckera

Newsy
Gitarowe gwiazdy na nowym albumie Jasona Beckera

Już w grudniu ukaże się najnowszy album Jasona Beckera "Triumphant Hearts" nagrany z całą plejadą gitarowych sław.

Gitarowy wirtuoz, znany z Cacophony, gdzie grał u boku Marty Friedmana oraz z zespołu Davida Lee Rotha od niemal 30 lat choruje na stwardnienie zanikowe boczne, które przerwało jego rozkwitającą muzyczną karierę. Becker utracił nie tylko zdolność gry na gitarze, ale również poruszania się, mówienia oraz samodzielnego oddychania. To jednak nie powstrzymało go od tworzenia muzyki. Przy pomocy specjalnego systemu rozpoznawania ruchów gałek ocznych udoskonalonego przez ojca, Jason może nie tylko przekazywać słowa, ale również nuty i akordy. Po przekazaniu ich za pomocą systemu są one za pomocą programu komputerowego przekształcane w zapis nutowy gotowy do odegrania go przez sesyjnych muzyków.

Na stworzonych w ten sposób albumie, zatytułowanym "Triumphant Hearts" znajdzie się 14 utworów. Premierę zaplanowano na 7 grudnia. Na płycie pojawiła wielu znanych gitarzystów, m.in. Joe Satriani, Steve Vai, Neal Schon, Steve Morse, Paul Gilbert i Joe Bonamassa. Co więcej znajdują się tu również ścieżki zarejestrowane przez samego Beckera w latach '80 i '90.

Pierwszym singlem promującym płytę jest dziewięciominutowa, instrumentalna kompozycja "Valley Of Fire", w której wystąpiło aż 13 gitarzystów. W gronie Magnificent 13 znaleźli się: Steve Vai, Joe Bonamassa, Paul Gilbert, Neal Schon, Marty Friedman, Michael Lee Firkins, Mattias IA Eklundh, Greg Howe, Jeff Loomis, Richie Kotzen, Gus G., Steve Hunter i Ben Woods.

 

Stary znajomy z Cacophony, Marty Friedman, pojawił się również w utworze tytułowym otwierającym krążek. Jason Becker: "Napisałem "Triumphant Hearts", co napawa mnie prawdziwą dumą. Kiedy Marty dowiedział się, że tworzę ten album powiedział mi, że zagra wszystko, co tylko będę chciał. Wysłałem mu te partie, a jego żona Hiyori Okuda, która jest wiolonczelistką również zaoferowała swoją pomoc. Partie skrzypiec nagrał we Włoszech Glauco Bertagnin. Szybkie skrzypcowe solo, które napisałem było bardzo trudne, nie wiem jak Glauco tego dokonał, ale włożył całą duszę w ten utwór."

"Hold On To Love" to utwór nagrany z udziałem chóru i wokalisty z Bay Area, Codany Holiday'a. Choć pierwotnie miała być to kompozycja instrumentalna, Jason zdecydował się również na dodanie do niej tekstu. W "Fantasy Weaver", poza partiami ukulele wykonanymi przez Jake Shimabukuro, znalazły się także ścieżki harfy napisane przez Jasona jeszcze w czasach Cacophony. Z tego samego okresu pochodzą dwie gitarowe solówki umieszczone w utworze "Once Upon A Melody", który zawiera również nagranie wykonane przez Jasona w wieku 3 lat. Więcej gitar Jasona znajdziemy w "We Are One", natomiast w "Magic Woman" wystąpili Uli Jon Roth i Chris Broderick. "Taking Me Back" i "Tell Me No Lies" to niepublikowane wcześniej odrzuty z sesji do albumu Davida Lee Rotha "A Little Ain't Enough".

Jason Becker: "Niektórzy ludzie mi współczują i rozumiem to. Jednocześnie jednak jestem szczęśliwy, nie tęsknię już za grą na gitarze. Jestem wdzięczny za wiele rzeczy, otaczają mnie kochający ludzie, a ja wciąż mogę tworzyć."

Lista utworów:

01. Triumphant Heart (ft. Marty Friedman, Gluaco Bertagnin, Hiyori Okuda)
02. Hold On To Love (ft. Codany Holiday)
03. Fantasy Weaver (ft. Jake Shimabukuro)
04. Once Upon A Melody
05. We Are One (ft. Steve Knight)
06. Magic Woman (ft. Uli Jon Roth, Chris Broderick)
07. Blowin' In The Wind
08. River Of Longing (ft. Joe Satiriani, Aleks Sever, Guthrie Govan, Steve Morse)
09. Valley Of Fire (ft. The Magnificent 13)
10. River Of Longing (ft. Trevor Rabin)
11. Taking Me Back
12. Tell Me No Lies
13. Hold On To Love (ft. Codany Holiday) [Chuck Zwicky Remix]
14. You Do It