Skunk Anansie zapowiada album koncertowy "25LIVE@25"

Newsy
Skunk Anansie zapowiada album koncertowy "25LIVE@25"

Świętująca 25 lecie formacja Skunk Anansie zapowiedziała na styczeń premierę nowego albumu koncertowego "25LIVE@25".

"25LIVE@25" ukaże się 25 stycznia 2019 r. Płyta jest podsumowaniem kariery Skunk Anansie i składa się z różnych nagrań koncertowych zarejestrowanych na przestrzeni lat i połączonych w jeden koncert przez wieloletniego współpracownika zespołu, Jeremy'ego Wheatleya.

Wydawnictwo zapowiada nowy teledysk do hitowego singla z 1996 roku, "Weak". Wykorzystano w nim ujęcia z różnych koncertów, które odbyły się na stadionach, halach, festiwalach i klubach, czyli wszędzie tam, gdzie podczas swojej kariery występowała brytyjska grupa.

 

Powstały w 1994 roku w Anglii w swoistej opozycji do Britpopu, Skunk Anansie szybko ukształtował swój własny styl muzyczny i wizerunek odnosząc przy tym ogromny sukces. "Jako wokalistka o czarnym kolorze skóry spotykałam się z brakiem akceptacji na wielu poziomach - mówi Skin. "I nagle znalazłam się na scenie robiąc dokładnie to, co sobie wymarzyłam. Wtedy też po raz pierwszy poczułam, że jestem akceptowana". "Londyn w latach '90 był prawdziwą społeczną mieszanką. - dodaje gitarzysta Ace. "Jednak zespoły muzyczne tego nie odzwierciedlałby. To zawsze było czterech kolesi z identycznymi fryzurami. My byliśmy grupą ludzi z krwi i kości. To dlatego byliśmy tak radykalni".

"Wszystko, co najlepsze w Skunk Anansie znajdowało odzwierciedlenie podczas występów na żywo" - mówi perkusista Mark Richardson. "Zawsze uważaliśmy, że na tym polu nikt nie może nas pokonać. 'Choć, spróbuj nas pobić, nie masz żadnych szans'."

Lista utworów:

01. Charlie Big Potato
02. Intellectualise My Blackness
03. Because Of You
04. I Can Dream
05. Charity
06. My Love Will Fall
07. Death To The Lovers
08. Twisted
09. My Ugly Boy
10. Weak
11. Hedonism
12. I Hope You Get To Meet Your Hero
13. Love Someone Else
14. This Is Not A Game
15. God Only Loves You
16. (Can't Get By) Without You
17. Secretly
18. Over The Love
19. Spit You Out
20. Yes It's Fucking Political
21. Selling Jesus
22. Little Baby Swastikkka
23. Tear The Place Up
24. Squander
25. You Saved Me
26. You'll Follow Me Down (bonus track)