Wydawnictwa Absonic: "Gitara rytmiczna. Szkoła gry rock & metal"

Newsy
Wydawnictwa Absonic: "Gitara rytmiczna. Szkoła gry rock & metal"

Nowością Wydawnictwa Absonic jest książka Cypriana Naumiuka "Gitara rytmiczna. Szkoła gry rock & metal".

Cyprian Naumiuk: "Książka jest wprowadzeniem dla początkujących gitarzystów, którzy chcą się zapoznać zarówno z techniką gry na instrumencie, jak i podstawowymi pojęciami z zakresu muzyki, a przede wszystkim chcą odnajdywać się w szeroko rozumianej muzyce rock/metal. Choć omawiane materiały odnoszą się do ogólnych podstaw gry na gitarze elektrycznej, niemniej jednak wiele sposobów wykonania oraz technik opisanych w tej książce, jest właściwych dla muzyki metalowej czy rockowej. Ćwicząc i stosując się do wskazówek zawartych w tej książce, nauczysz się grać równo, dokładnie i bez większego wysiłku rytmikę stosowaną w gitarze rockowej i metalowej (należy jednak pamiętać, że temat jest tak szeroki, iż nie sposób w takim podręczniku wyczerpać go w 100%). Omawiane przykłady to moje spojrzenie na riff w ciężkiej muzyce i mam nadzieję, że znajdzie ono aprobatę u Ciebie. Pamiętajmy również o tym, że efekty nie są natychmiastowe i tak naprawdę zależą od Ciebie i Twojego zaangażowania, ponieważ wszystkie przykłady należy przyswoić jedyną znaną dotąd metodą, czyli praktycznymi ćwiczeniami i pracą z gitarą oraz metronomem".

Do książki dołączona jest jest płyta CD z ćwiczeniami i podkładami do ćwiczeń zarówno w wolnym jak i szybszym tempie. Na płycie znajdują się także pliki w formacie plików do odczytu w programie Guitar Pro 5.0 (możliwe do odczytana na bezpłatnym programie TuxGuitar). "Gitara rytmiczna. Szkoła gry rock & metal" to 56 stron, format A4 i miękka oprawa.

"Ta pozycja wydawnicza w przystępny sposób wyjaśnia czytelnikowi podstawy rockowej i metalowej gry na gitarze elektrycznej. Zwraca uwagę na ćwiczenie z metronomem i w wolnych tempach oraz proponuje czytelnikowi korzystanie z własnej kreatywności. Świetna książka!"
Mietek Jurecki

http://www.absonic.pl/

Zdjęcie: http://www.grablewski.com/