Posłuchaj nowego utworu Marka Knopflera - "Good On You Son"

Newsy
Posłuchaj nowego utworu Marka Knopflera - "Good On You Son"

"Good On You Son" to pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu Marka Knopflera, który będzie nosić tytuł „Down The Road Wherever”.

Dziewiąty solowy album w dorobku Marka Knopflera, „Down The Road Wherever”, zawiera 14 premierowych utworów i ukaże się 16 listopada 2018. Artysta po raz kolejny udowodnił, że z talentem poety potrafi opowiadać nawet o najprostszych tematach. „Down The Road Wherever” to fragment „One Song At A Time”. Mój dobry przyjaciel Chet Atkins powiedział kiedyś, że wydostał się z biedy piosenka po piosence. Bardzo utkwiło mi to w głowie" – tak Knopfler wyjaśnia tytuł krążka.

Knopfler zgromadził podczas sesji nagraniowych grupę najlepszych muzyków, z którymi miał okazję pracować w ubiegłych latach, a także kilka nowych twarzy. Zachęcał każdego, by pozostawił swój ślad w kompozycji, jednak bez zaburzania esencji utworu. Jak przyznaje: "Tworzenie płyty to nie zawsze autostrada, czasami droga może być naprawdę kręta i wyboista. Jednak na tym polega cała radość z nagrywania".

Za produkcję „Down The Road Wherever” odpowiadają Knopfler, który jest równocześnie autorem wszystkich kompozycji oraz Guy Fletcher. Nagrania odbyły się w British Grove Studios w Londynie. Płyta ukaże się w formatach CD, Deluxe CD, 2LP i Deluxe LP Box.

Pierwszym utworem zapowiadającym album jest "Good On You Son", do którego powstał teledysk.

 

 

Lista utworów:

1. Trapper Man
2. Back On The Dance Floor
3. Nobody’s Child
4. Just A Boy Away From Home
5. When You Leave
6. Good On You Son
7. My Bacon Roll
8. Nobody Does That
9. Drovers’ Road
10. One Song At A Time
11. Floating Away
12. Slow Learner
13. Heavy Up
14. Matchstick Man