Mark Knopfler na dwóch koncertach w Polsce

Koncerty
2018-12-06
Mark Knopfler na dwóch koncertach w Polsce

10 lipca 2019 roku w Tauron Arenie Kraków i dzień później w Ergo Arenie, Gdańsk/Sopot wystąpi Mark Knopfler.

Trasa promująca album „Down The Road Wherever” rozpocznie się w kwietniu w Barcelonie i przetoczy się przez całą Europę, gdzie ostatnim koncertem będzie lipcowy show w Weronie. W sierpniu i wrześniu Mark Knopfler odwiedzi Stany Zjednoczone. 10 i 11 lipca artysta wystąpi w Polsce.

Knopfler, który 16 listopada wydał swój dziewiąty solowy album „Down The Road Wherever”, zawsze postrzegał trasę koncertową jako integralną część związaną z wydaniem nowego albumu, rozpoczynającego się od pisania utworów poprzez ich nagrywanie, kończąc na trasie, podczas której wykonuje stare i nowe utwory. „Moje piosenki są stworzone do wykonywania na żywo. Kocham cały proces pisania ich samemu i nagrywania ich potem wraz z zespołem, ale ostatecznie najlepszą częścią jest wykonywanie ich na żywo dla publiczności. Lubię całe to zamieszanie - podróżowanie z miasta do miasta i interakcje z tą grupą muzyków - to totalna przyjemność. Naprawdę bardzo na to czekam.”

Knopfler, który nagrał „Down The Road Wherever” w swoim studio British Grove w zachodnim Londynie, będzie występować na żywo z rozbudowanym dziesięcioosobowym zespołem, z którym w większości pracuje już od ponad dwóch dekad: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (fortepian), Mike McGoldrick (flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (bas), Danny Cummings (perkusja) oraz Ian Thomas (bębny). Nowymi członkami zespołu będą: Graeme Blebins (saksofon) i Tom Walsh (trąbka).

„Down The Road Wherever” zawiera 14 eleganckich, nowych utworów inspirowanych całym spektrum tematów z życia Knopflera. Podczas trasy koncertowej Mark wraz z zespołem zagrają wybrane nowe utwory, a także dobrze znane kompozycje z dotychczasowego dorobku. Możemy też liczyć na jedną lub dwie niespodzianki z odległych zakątków jego repertuaru.

Bilety w cenie od 150 PLN na stronie https://www.livenation.pl

 

Koncerty

Mark Knopfler - Kraków

Mark Knopfler - Gdańsk/Sopot