The Mon - solowy projekt basisty Ufomammut

Newsy
The Mon - solowy projekt basisty Ufomammut

Już w listopadzie ukaże się debiutancki album The Mon - solowego projektu Urlo - basisty i wokalisty włoskiej formacji Ufomammut. Krążek będzie nosić tytuł "Doppelleben".

"Doppelleben" ukaże się 8 listopada, nakładem wytwórni Supernatural Cat, której Urlo jest współwłaścicielem. W przeciwieństwie do ciężkiego, psychodelicznego Ufomammut, The Mon jest zdecydowanie bardziej intymny i zamknięty w sobie. Mówi Urlo, który w macierzystym zespole odpowiada za wokal, bas oraz elektronikę: "The Mon jest podróżą poprzez umysł, jednym z osobistych odkryć na temat relacji między złem i dobrem. Całość zaczyna się już na etapie nazwy - The Mon jak demon ale także mnich (The Monk) - i ciągnie się przez obszary, które umożliwiają mi oraz potencjalnym słuchaczom na osiągnięcie nowego poziomu świadomości w bardzo oczyszczający sposób." 

Urlo napisał wszystkie utwory na płytę, samodzielnie je zagrał i zarejestrował oraz odpowiadał za produkcję, miks i mastering. Za okładkę odpowiada kolektyw Malleus Rock Art Lab, w którego skład wchodzi basista. Album zapowiadają m.in. utwór tytułowy oraz "Her", do których powstały teledyski.

"Doppelleben" jest niemieckim słowem oznaczającym 'podwójne życie' - wyjaśnia muzyk. Ten koncept spaja cały album. Pomysł oparty jest na założeniu, że w biegiem czasu stajemy się innymi ludźmi, zmieniamy się, czasem ewoluujemy, a czasem wręcz przeciwnie, ale upływ czasu jest czymś, z czym musimy zmierzyć się samodzielnie. "Doppelleben" to 'przerażający' utwór, bardzo introspektywny, a stworzony do niego teledysk jest jak Uroboros (symbol węża pożerającego własny ogon - przyp. red.) - podróż, która nigdy nie ma końca, za to rozpoczyna się raz po raz."

 

"Her" jest dla mnie jedną z najbardziej pamiętnych dźwiękowych wypraw i prawdopodobnie najbardziej odległą od tego, co robię w Ufomammut. Nawet w porównaniu z wcześniejszym utworem "Relics", który jest bardziej bezpośredni. "Her" jest zasadniczo piosenką folkową, subtelnie gładką i zawierającą nowe i nietypowe dla mnie melodie. To również jedna z najbardziej osobistych kompozycji na albumie. Teledysk nakręcony przez Lu z Malleus Rock Art Lab uchwycił piękno tej muzyki oraz zachował element tajemnicy, która stoi za całym konceptem The Mon".

 

Płyta dostępna będzie w postaci CD, LP i w wersji digital. Pre-order dostępny jest na stronie Supernatural Cat. Więcej utworów można posłuchać na Bandcampie The Mon.

Lista utworów:

1. Hedy Lamarr
2. Salvator Mundi
3. Hate One I Hate
4. Blut
5. Relics
6. Soulloop
7. Her
8. Doppelleben

http://themon.bandcamp.com
https://www.facebook.com/urlothemon
http://www.supernaturalcat.com
https://www.facebook.com/Supernaturalcat666
https://www.instagram.com/SupernaturalCat_recs