Prond - premiera EPki i teledysku

Newsy
Prond - premiera EPki i teledysku

Dziś premiera debiutanckiej EPki duetu Prond, tworzonego przez Piotrka Połacia i Matta Kowalsky'ego. Można już również zobaczyć teledysk do kompozycji "Dobrze będzie".

Pod nazwą Prond ukrywa się duet uznanych muzyków: Piotrek Połać i Matt Kowalsky. Ten pierwszy dał się poznać jako wokalista i autor tekstów w takich zespołach jak Bracia Figo-Fagot, Proces czy metalowy Speculum. Drugi jest cenionym producentem, kompozytorem, instrumentalistą i didżejem, który w trakcie ponad dwudziestoletniej kariery współpracował z szeregiem artystów tworząc swoje sztandarowe projekty: Dynamind, Matt Kowalsky, Future Folk.

„Prond to niszczycielska siła, która spala każdego kogo spotka na swojej drodze. W ułamku sekundy spopiela wszystko z czym się zetknie. „Prond to też nadzieja niosąca światło nawet w najgęstszym mroku, rozświetlając ciemny, nieprzyjazny nam świat kojącym blaskiem. Prond to w końcu nośnik informacji bez którego nie potrafimy już funkcjonować we współczesnym świecie. Dwupostaciowy, niezbędny i niebezpieczny, okrutny i łaskawy, częściowo tylko okiełznany przez naiwnych ludzi”.

Debiutancka EPka duetu, zatytułowana po prostu „Prond” zawiera cztery kompozycje, łączące w sobie szorstką ekspresję rocka, dynamiczne elektroniczne podkłady i melodyjny wokal Połacia. Do utworu „Dobrze będzie” nakręcony został wideoklip, który prawdopodobnie nie spodoba się samozwańczym patriotom.

 

Materiał na EPke powstał i został zrealizowany w Warszawie w studiu projektowym Matta Kowalsky’ego. Za warstwę tekstową odpowiadał Piotrek a Matt zajął się kompozycjami, miksem i produkcją nowego Prondu. Trochę czasu zajęło znalezienie odpowiedniego brzmienia zespołu, chodziło przede wszystkim o brzmienie bębnów oraz gitar i zmiksowanie tego w nowoczesny sposób. Autorskie utwory duetu uzupełnia zaskakująca nowa wersja „Dead Skin Mask” z repertuaru grupy Slayer.

Lista utworów:
01. Dobrze będzie
02. Strach
03. Deus Ex Machina
04. Dead Skin Mask

„Prond” ukazuje się 20 lipca br. Dostępna będzie w wersji cyfrowej za pośrednictwem popularnych serwisów streamingowych. Jej premierę zapowiada specjalnie zrealizowany zwiastun