Dissolution - nowy krażek The Pineapple Thief

Newsy
Dissolution - nowy krażek The Pineapple Thief

Już 31 sierpnia ukaże się najnowszy studyjny album formacji The Pineapple Thief.

Dzieło będzie zatytułowane „Dissolution” i znajdzie się na nim dziewięć kompozycji. Całość zwiastuje singiel „Far Below”, który trafił do odsłuchu.

Bruce Soord, wokalista, kompozytor i gitarzysta, opowiada o utworze: „Far Below” miało swój początek podczas mojego jammowania z naszym perkusistą Gavinem, który zaczął grać w tempie 6/8, a ja dosyć szybko stworzyłem do tego melodie. Tak narodziła się ta piosenka. Czy to mój ulubiony utwór na płycie? Ciężko to ocenić, gdyż cały album ma mnóstwo odcieni. Ale z pewnością ten numer pokazuje, czym The Pineapple Thief jest i nie mogę się doczekać, aż będziemy grali ten materiał na żywo”.

 

„Dissolution” jest drugim albumem zespołu nagranym z Gavinem Harrisonem, perkusistą King Crimson i Porcupine Tree. „Wspaniale jest znowu grać z tymi kolesiami, zwłaszcza że tym razem jestem zaangażowany w tworzenie materiału od początku do końca.” - opowiada muzyk.

Okładka nowej płyty The Pineapple Thief to dzieło legendarnej agencji Stylorouge, która ma na swoim koncie projekty okładek dla takich legend, jak Pink Floyd, Blur czy Davida Bowiego.

Album będzie dostępny jako CD, na czarnym vinylu, w wersji deluxe składającej się z czterech CD oraz oczywiście w formie cyfrowej.

Chwilę po wydaniu płyty zespół rusza w trasę koncertową, podczas której 21. września zawita do Warszawy i zagra w klubie Stodoła.

Lista utworów:

Not Naming Any Names
Try As I Might
Threatening War
Uncovering Your Tracks
All That You've Got
Far Below
Pillar of Salt
White Mist
Shed A Light