Buddy Guy prezentuje najnowszy singiel

Newsy
Buddy Guy prezentuje najnowszy singiel

Można już posłuchać pierwszego utworu zapowiadającego nadchodzący nowy album Buddy Guya, zatytułowany "The Blues is Alive and Well".

Następca krążka "Born To Play Guitar" z 2015 roku trafi do sklepów 15 czerwca. Materiał, który znajdzie się na 18 albumie w dyskografii Guya został wyprodukowany przez wieloletniego współpracownika bluesmana, Tom Hambridge. Nie zabraknie również znakomitych gości - na płycie pojawią się Mick Jagger, Keith Richards, Jeff Beck oraz James Bay.

Pierwszym utworem zapowiadającym "The Blues is Alive and Well" jest kompozycja Sonny'ego Boya Williamsona "Nine Below Zero".

 

Buddy Guy, jedna z ikon chicagowskiego bluesa, pojawił się w krótkim epizodzie ostatniego odcinka najnowszego show Davida Lettermana "My Next Guest Needs No Introduction" (poświęconego Tinie Fey), który dostępny jest na platformie Netflix. Zapytany o to, czy blues z Chicago jest odrębnym podgatunkiem, muzyk odpowiedział: "Pytano mnie o to już milion razy, ale wiesz co? Nie sądzę, aby ktokolwiek z nas tak naprawdę grał muzykę z Chicago. Wszyscy pochodzimy z południa i przyjechaliśmy tutaj, ponieważ właśnie tu nagrywali bracia Cheese. Wtedy zaczęto na nas mówić 'Chicago', ale jeśli mam być szczery powinno nazywać się to raczej południowym bluesem."

Lista utworów "The Blues is Alive and Well":

01 A Few Good Years
02 Guilty As Charged
03 Cognac (feat. Jeff Beck & Keith Richards)
04 The Blues Is Alive And Well
05 Bad Day
06 Blue No More (feat. James Bay)
07 Whiskey For Sale
08 You Did The Crime (feat. Mick Jagger)
09 Old Fashioned
10 When My Day Comes
11 Nine Below Zero
12 Ooh Daddy
13 Somebody Up There
14 End Of The Line