Clutch prezentuje nowy teledysk

Newsy
Clutch prezentuje nowy teledysk

Formacja Clutch zaprezentowała teledysk do "Gimme The Keys" - pierwszego utworu zapowiadającego nowy album, który trafi do sklepów we wrześniu.

Płytę będzie zatytułowana "Book Of Bad Decisions" i ukaże się 7 września. Materiał został nagrany w studio Sputnik Sound w Nashville pod okiem producenta Vance Powella.

"Z Vance Powellem jako producentem mogliśmy nagrać inny rodzaj albumu. Można odnieść wrażenie, że utwory są w stanie dosłownie wyskoczyć z głośników" - mówi perkusista Jean-Paul Gaster. "Praca w Nashville z Vance Powellem zapewniła nam nowe, świeże podejście do tworzenia płyty i pozwoliła na uchwycenie koncertowej energii Clutch w sposób, którego wcześniej nie osiągnęliśmy" - dodaje basista Dan Maines, a gitarzysta Tim Sult dzieli się spostrzeżeniami: "Nagrywanie gitar z Vancem było zabawne i inspirujące. Możliwość wypróbowania kolekcji vintage'owych wzmacniaczy należących do niego i jego inżyniera Mike'a Faheya to jedno z moich najlepszych doświadczeń studyjnych. Myślę, że szczególnie świetnie wyszło końcowe solo w "Emily Dickinson".

Okładkę albumu zaprojektował Dan Winters.

Zapowiadający album utwór "Gimme The Keys" opowiada o pierwszej trasie koncertowe Clutch z 1991 roku, gdy zespół rozpoczął zdobywanie pierwszych szlifów w muzycznym biznesie i musiał sobie radzić z różnymi wydarzeniami, które przytrafiły mu się po drodze. Teledysk do utworu nakręcił David Brodsky.

 

Lista utworów:

01. Gimme the Keys
02. Spirit of '76
03. Book of Bad Decisions
04. How to Shake Hands
05. In Walks Barbarella
06. Vision Quest
07. Weird Times
08. Emily Dickinson
09. Sonic Counselor
10. A Good Fire
11. Ghoul Wrangler
12. HB Is in Control
13. Hot Bottom Feeder
14. Paper & Strife
15. Lorelei