Zmarł tragicznie Wojciech "Gep" Szymański - gitarzysta, moderator forum MG

Newsy
Zmarł tragicznie Wojciech "Gep" Szymański - gitarzysta, moderator forum MG

To miała być kolejna lekcja gry na gitarze elektrycznej. W pewnej chwili 21-letni nauczyciel sięgnął po instrument swojego ucznia i został porażony prądem. Śmiertelnie. Sprawą już zajęli się prokuratorzy z Leszna. Świadkowie wypadku są w szoku.

Z tego powodu śledczy na razie nie mogą przesłuchać dwóch osób, które widziały moment porażenia. Według pierwszych i bardzo ogólnych informacji policji do tragicznego wypadku doszło w środę, kiedy 21-latek podczas udzielania wskazówek swojemu koledze, trzymając w ręku jedną gitarę, chwycił po drugą. - Wówczas doszło właśnie do śmiertelnego porażenia - mówi szef Prokuratury Rejonowej w Lesznie Jerzy Maćkowiak.

(PAP)

Wojciech "Gep" Szymański był moderatorem naszego forum. Osoby związane z Magazynem Gitarzysta składają kondolencje najbliższym Wojciecha i życzą jej możliwie najwięcej spokoju w tych trudnych chwilach.

Pamiętajcie by uważać na siebie.

ODDAJEMY GŁOS PAWŁOWI, ADMINISTRATOROWI FORUM MAGAZYNU GITARZYSTA:

"7 kwietnia odszedł od nas Wojtek 'Gep' Szymański, użytkownik forum Magazynu Gitarzysta, jeden z jego moderatorów. 8 kwietnia rano media informowały o tragicznym finale gry na gitarze w Lesznie, gdzie zginął porażony prądem muzyk. Dopiero później okazało się, że tym muzykiem był właśnie Gep... Na forum dał się poznać jako człowiek bezproblemowy, chętnie pomagający innym ludziom, stroniący od konfliktów. Swoją osobowością budził powszechną sympatię. Spotkaliśmy go niedawno na targach MusikMesse, które miały być dla niego szansą, okazją do nawiązania nowych kontaktów i realizacji planów. Od niedawna miał też mocniej zaangażować się w sprawy forum... Niestety, już nie zdąży. Straciliśmy świetnego kolegę i znakomitego muzyka, a okoliczności wypadku Wojtka powinny być dla każdego z nas, gitarzystów, przestrogą. Granie muzyki to dla każdego z nas prawdziwa radość, ale nie wolno zapomnieć, ze to jednak zabawa z prądem. Chciałoby się spytać: Wojtku, dlaczego tak szybko? Dlaczego los zabrał Cię w wieku zaledwie 20 lat? Tyle jeszcze przecież rzeczy do zrobienia, tyle dźwięków do zagrania... Żadne słowa nie opiszą tego, co teraz czujemy. Możesz być pewny, że pamięć o Tobie nie zginie. Do zobaczenia kiedyś, tam...

W imieniu użytkowników Forum Magazynu Gitarzysta chciałbym przekazać najszczersze wyrazy współczucia rodzinie Wojtka."

Paweł

Z FORUM GITARZYSTY:

"Dla mnie pozostanie Człowiekiem który otworzył mi okno na świat muzyki i uświadomił czym jest blues. To naprawdę przykre że zabiło go coś co kochał, miał co do tego plany, widać było że realizacja jego muzycznych przedsięwzięć sprawiała mu wielką radość. Ta wiadomość napełniła mnie wielkim smutkiem." (KLapovchy)

"Pamiętam nasze długie rozmowy przez internetowe komunikatory o muzyce i sprzęcie ... bo lubiliśmy te same bluesowe klimaty. Choć to planowaliśmy, nigdy nie spotkaliśmy się osobiście. Będę Wojtka pamiętał nadal jako ciepłego i sympatycznego moderatora, którego poznałem przez forum." (SLASHak)

"Only the Good Die Young..." (Wilk)

"Bóg zabrał go od nas ze świata żywych, żeby mógł grać dla niego w niebie... Pokój jego duszy, kondolencje dla rodziny i wszystkich jego bliskich." (rya666)

"Niech to szlag. Naprawdę szkoda. Kojarzę go jako jednego z bardziej wartościowych ludzi na tym forum..." (Poxipol)

"Nie dalej jak dwa tygodnie temu się z nim widziałem we Frankfurcie na Musikmesse, chciał rozwijać biznes muzyczny i się cieszył, że ten wyjazd to dla niego życiowa szansa..." (Woj74)

"Kojarzę Gepa, naprawdę przykra sprawa i szkoda faceta. Myślę, że teraz wszyscy będą brali na poważniej sprawę uziemienia gniazdek (...) choćby z szacunku dla pamięci samego Gepa. To chyba najlepsze, co możemy teraz zrobić." (Zombiak)