Earthless prezentuje teledysk do "Volt Rush"

Newsy
Earthless prezentuje teledysk do "Volt Rush"

Psychodeliczne trio z San Diego, Earthless zaprezentowało nowy teledysk promujący ostatni krażek "Black Heaven".

"Black Heaven" ukazał się w miniony piątek, 16 marca nakładem Nuclear Blast. Płyta została nagrana w Rancho de la Luna w kalifornijskim Joshua Tree, pod okiem producenta Dave'a Catchinga. W przeciwieństwie do wcześniejszych albumów zespołu zawierających tylko śladowe ilości partii wokalnych, aż cztery z sześciu nowych kompozycji nagrano z wokalem.

"To nie było zamierzone" - zdradza perkusista Mario Rubalcaba. "Na wcześniejszych płytach Mike (Eginton - basista) był odpowiedzialny za większość riffów, od których zaczynały się nasze jamy, jednak tym razem to Isaiah (Mitchell - gitara, śpiew) przyszedł z własną pizzą. Powiedziałbym, że to największa różnica słyszalna na tym albumie - większy wkład Isaiaha. Podjął ryzyko przynosząc własne pomysły i nie mając pojęcia, czy przypadną nam one do gustu. Jednak, podobnie jak zawsze w przeszłości, wszystko odbyło się bardzo naturalnie i organicznie".

Płytę promuje pierwszy oficjalny teledysk zespołu, który powstał do utworu "Volt Rush". Video zostało nakręcone w rodzinnym mieście muzyków i wyreżyserowane przez BB Bastidasa. Wystąpił w nim znany skateboarder T-Spliff (Taylor Smith).

 

Lista utworów:

01. Gifted By The Wind
02. End To End
03. Electric Flame
04. Volt Rush
05. Black Heaven
06. Sudden End