Korn w Roadrunner Records

Newsy
Korn w Roadrunner Records

Multiplatynowa formacja Korn podpisała kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records, w barwach której latem ukaże się nowy album zespołu, "Korn III - Remember Who You Are". Będzie to dziewiąty album w dorobku formacji i pierwszy dla Roadrunner Records. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest Ross Robinson, który współpracował już z zespołem przy debiutanckim albumie "Korn" (1994 r.) oraz "Life is Peachy" (1996 r.).

Korn, który zdominował hard rockową scenę już w 1994 r., przez kolejne dwie dekady pozostał  jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych formacji na muzycznej scenie.

"Nazwaliśmy ten album 'Korn III - Remember Who You Are', ponieważ w naszym odczuciu jest to powrót do postawy, jaką mieliśmy przy naszych dwóch pierwszych płytach - tłumaczy basista zespołu, Fieldy - i kiedy zaczęliśmy rozmawiać na temat wydania tej płyty, Roadrunner był najlepszą firmą, jaka przyszła nam do głowy, jest to jedyna wytwórnia, w której ciągle rozumieją muzykę rockową."

Korn, który na swoim koncie ma już 8 wydawnictw, sprzedał na całym świecie ponad 30 mln płyt. Zespół był również sześciokrotnie nominowany do Nagród Grammy, finalnie zgarniając dwie statuetki: Best Short Form Music Video dla "Freak on a Leash" (z płyty "Follow The Leader" z 1998 r.) oraz Best Metal Performance za "Here To Stay" (z "Untouchables" z 2002 r.). Formacja była również dziewięciokrotnie norminowana do nagród MTV VMA, a laureatami zostali w dwóch kategoriach: Best Rock Video i Best Editing , za "Freak on a Leash". Zespół ten również stworzył swój własny objazdowy festiwal, "The Family Values Tour".

Aktualnie w szeregach Korna znajdują się: Jonathan Davis (voc), Fieldy (b), James “Munky" Shaffer (g) oraz Ray Luzier (dr). "Korn III - Remember Who You Are" zachowuje tę dziką, surową energię, która uczyniła Korn tak znamiennym zespołem dla całego pokolenia zatwardziałych fanów.

Latem zespół będzie headlinerem trzeciej edycji festiwalu Rock Star Energy Drink Mayhem Festival. Grupa również zagra trasę po Ameryce Płd. oraz weźmie udział w Jagermeister Music Tour.