“ØMNI” - nowy album Angra

Newsy
“ØMNI” - nowy album Angra

Dziś premiera dziewiątego albumu brazylijskiej formacji Angra, zatytułowanego “ØMNI”, który zespół będzie promować m.in. na kwietniowym koncercie w Polsce.

“ØMNI” ukazuje się 16 lutego nakładem earMUSIC. Materiał ponownie został nagrany w Szwecji po okiem producenta Jensa Bogrena, który wyprodukował również poprzedni krążek zespołu, “Secret Garden”. W nagraniu usłyszymy między innymi brzmienie bębnów z brazylijskiego regionu Bahia oraz orkiestrowe aranżacje. Okładka jest dziełem Daniela Martina Diaza.

“ØMNI” jest koncept albumem zbierającym krótkie opowieści science fiction rozgrywające się w tym samym czasie w różnych miejscach. Motyw przewodni historii, opowiadanej przez podróżników w czasie, jaskiniowców, czy wojowników, oparty jest na pomyśle, że w 2046 roku system sztucznej inteligencji zmieni procesy ludzkiej percepcji i umożliwi świadomą komunikację z ludźmi żyjącymi w przyszłości. Koncept albumu wiąże się z historiami zaprezentowanymi na poprzednich płytach Angry (“Holy Land”, “Rebirth”, “Temple of Shadows”) w jeden system o nazwie “ØMNI”, którego nazwa po łacinie oznacza "wszystko".

Płytę promują kompozycje "Travelers Of Time" oraz "Warn Horns".

 

 

Lista utworów:

1. Light of Transcendence
2. Travelers of Time
3. Black Widow’s Web
4. Insania
5. The Bottom of My Soul
6. War Horns
7. Caveman
8. Magic Mirror
9. Always More
10. ØMNI - Silence Inside
11. ØMNI - Infinite Nothing

W ramach promocji “ØMNI” zespół wyruszy w międzynarodową trasę, podczas której 11 kwietnia wystąpi w warszawskiej Progresji. Koncert Angry poprzedzi gość specjalny - Geoff Tate i jego Operation: Mindcrime. Legenda rocka obchodzić będzie 30 rocznicę wydania albumu "Operation: Mindcrime" i wykona utwory, które zainspirowały całe pokolenie fanów i muzyków, pochodzące z repertuaru Queensryche i jego solowej działalności. Usłyszymy również kompozycje z nowego albumu "A New Reality", który ukazał się w grudniu 2017.

W roli supportów wystąpią włoski Ravenscry i Halcyon Way ze Stanów Zjednoczonych.

11 kwietnia 2018
Warszawa / Progresja, Fort Wola 22

Bilety:
95 PLN (przedsprzedaż)
105 PLN (w dniu koncertu)

Bilety: biletomat.pl, progresja.com, ticketpro.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Zdjęcie: Henrique Grandi