Warsztaty Muzyczne MusicTeam z Markiem Raduli

Newsy
Warsztaty Muzyczne MusicTeam z Markiem Raduli

W dniach 29 i 30 stycznia 2018 w Centrum Edukacji Muzycznej MusicTeam w Ropczycach odbędą się warsztaty muzyczne. Klasę gitary elektrycznej poprowadzi Marek Raduli.

To już II edycja cieszących się coraz większą popularnością warsztatów muzycznych organizowanych przez niepubliczną szkołę muzyczną MusicTeam w Ropczycach. Ubiegłoroczny debiut cieszył się dużym powodzeniem i został znakomicie odebrany w lokalnym środowisku.

Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie i wzbudzanie wśród młodzieży zainteresowań grą na instrumentach oraz edukacja muzyczna i artystyczna. Warto podkreślić, że warsztaty będą dotyczyć szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Zaproszeni artyści to nie tylko znani i doświadczeni muzycy, ale także znakomici pedagodzy, którzy regularnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy mają opanowany instrument w stopniu podstawowym i chcieliby poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i dodatkową motywację.

W tym roku zajęcia będą odbywać się w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 29 i 30 stycznia 2018 r.

Plan zajęć:

Poniedziałek, 29 stycznia:
11.00 Gitara klasyczna dla najmłodszych (do 12 lat)
14:00 Gitara akustyczna dla dzieci starszych i młodzieży (podstawy fingerstyle)
17.00 Zajęcia wokalne dla najmłodszych (do 12 lat)

Wszystkie poniedziałkowe zajęcia są bezpłatne

Wtorek to dzień z zaproszonymi gośćmi:

Klasę gitary elektrycznej poprowadzi Marek Raduli - gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. W swojej karierze solowej związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, jazz-rock, rock czy blues. W latach 90. był członkiem m.in. Bajmu, grupy Tadeusza Nalepy, Wanda i banda. Jednak najbardziej znany jest jako gitarzysta Budki Suflera, w której składzie występował w latach 1993-2003. W ścieżce niekomercyjnej współpracuje z takimi zespołami jak: PiR2, The Colors, Zbigniew Jakubek Quartet, Laboratorium. Obecnie jest także gitarzystą w zespole Ani Wyszkoni.

Instrumenty klawiszowe i piano poprowadzi Zbigniew Jakubek, który współpracował z większością nazwisk polskiej sceny jazzowej lat '80 i '90 - Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Grażyną Łobaszewską. Wykładowca na kierunku jazz i muzyka rozrywkowa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Oprócz działalności kojarzonej ze scena jazzową ma na koncie współpracę z wieloma znanymi nazwiskami polskiej sceny pop m.in. Mietkiem Szcześniakiem, Majką Jeżowską, Ryszardem Rynkowskim, Zbigniewem Wodeckim.

Klasę wokalu poprowadzi Sabina Nycek. Uczestniczka VI edycji programu The Voice of Poland. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Śpiewała w zespole klezmerskim, z którym objechała pół świata. Współtworzyła także trio wokalne Mocha z którym wystąpiła w programie Mam Talent. Obecnie jest liderką w zespole Syreny. Cztery żywiołowe instrumentalistki i charyzmatyczna Sabina Nycek łączą siły na scenie w stylu girl power.

Klasę gitary basowej poprowadzi Konrad Kiełbasa. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej (gitara basowa). Muzyk sesyjny. Współpracował na scenie z wieloma artystami jak Justyna Steczkowska, Marika, Alicja Janosz. Wspierał także muzycznie wielu uczestników programu the Voice of Poland (Krzysztof Iwaneczko, Arek Kłusowski). Członek zespołów Eleanor Krieger, Latino Granda, Trioaleta. Udziela się także w projekcie Tribute to Jantar.

Klasę perkusji poprowadzi Witek Krowiak. Perkusista, muzyk sesyjny. Kształcił się pod okiem takich muzyków jak: Wiesław Jamioł, Adam Czerwiński, Łukasz Żyta, Krzysztof Dziedzic. Na stałe współpracuje zespołami oraz wokalistami: Zygi Jazz Band, Brass Standard Jazz Orchestra, Danuta Błażejczyk, Krzysztof Iwaneczko, Marta Podulka. Perkusista sesyjny w cyrkowej orkiestrze Europa Park w Rust oraz Musicalu Monti w Szwajcarii.

Klasę saksofonu poprowadzi, pochodzący z Ropczyc, Władysław Wiater. Absolwent wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wykładał w Konserwatorium w Ostravie na kierunku jazzowym. Współpracował z takimi muzykami zagranicznej i polskiej sceny jazzowej jak Lazaro Cruz (Kuba), Vlastimil Šmída (Czechy), Zbyszek Jakubek, Sławek Wierzcholski, Magda Steczkowska, Katarzyna Skrzynecka, Marika. Koncertuje w kraju i zagranicą z kwintetem Fresh Jazz Sound. Obecnie współpracuje z uczestnikami programu „ The Voice of Poland” (Kamilem Bijoś, Arek Kłusowski). 

Wszystkie wtorkowe zajęcia mają wspólny harmonogram:
11.00 - 14.00 Zajęcia część I
14.00 - 15.30 Przerwa obiadowa
15.30 - 17.30 Zajęcia część II
18.00 - 19.30 Otwarta próba kadry instruktorów
20.00 Start Jam Session

Warsztaty z zaproszonymi gośćmi są biletowane:
Marek Raduli, Zbigniew Jakubek - 50 zł
Sabina Nycek, Witek Krowiak, Konrad Kiełbasa, Władek Wiater - 30 zł

Po zajęciach odbędzie się jam session w Restauracji 3 Klimaty w Ropczycach, ul. św Floriana 1.
Start o 20.00.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym warsztatów.