Charytatywna licytacja z Dio

Newsy
Charytatywna licytacja z Dio

W trakcie koncertu supergrupy Dio Returns, który odbył się 9 grudnia w warszawskim klubie Progresja, zaprezentowano banner sceniczny z podobizną Dio, który zostanie zlicytowany na rzecz dotkniętego rdzeniowym zanikiem mięśni Antosia, syna byłego wokalisty Leash Eye, Sebastiana Pańczyka.

Baner (2x4 metry) z grafiką będącą kolażem okładek płyt, na których występował Ronnie, służył za sceniczną dekorację w czasie tegorocznej majowej trasy memoriału DIO organizowanego przez warszawski zespół Scream Maker. Od wieczoru 9 grudnia ma dodatkową wartość - muzycy DIO Returns, a więc m.in. Craig Goldy i Simon Wright (ex-DIO), Tim Owens (ex-Judas Priest) i Oni Logan (Lynch Mob) złożyli na nim swoje podpisy.

Licytacja odbywa się za pośrednictwem serwisu Allegro.pl od środy 13.12 (od g. 10.00) i będzie trwać do 23.12, a dochód z niej zostanie wpłacony na konto "Fundacja Dzieciom-Zdążyć z pomocą" opiekującej się Antonim. Cena wywoławcza to 250 zł. Licytować można TUTAJ.

Niespełna 8-letni Antoś Pańczyk z niezwykle kosztowną w leczeniu chorobą zmaga się od 6 miesiąca życia. Jak podaje Wikipedia, rdzeniowy zanik mięśni to rzadkie schorzenie nerwowo-mięśniowe przejawiające się degeneracją jąder przednich rdzenia kręgowego, skutkującą postępującym upośledzeniem mięśni szkieletowych, w ciężkich przypadkach prowadzącym do śmierci. Schorzenie związane jest z mutacją genu SMN1(locus 5q13.2). Chory wymaga nieustannej rehabilitacji i opieki.

Zdjęcie: Aleksander Honc