Zobacz najnowszy teledysk Dead Cross

Newsy
Zobacz najnowszy teledysk Dead Cross

Formacja Dead Cross, w składzie której występują Dave Lombardo i Mike Patton, opublikowała nowy teledysk promujący debiutancki album zespołu.

Przypomnijmy, że oprócz perkusisty Dave'a Lombardo (ex-Slayer, Suicidal Tendencies, Misfits) i wokalisty Faith No More, Mike'a Pattona, którzy spotkali się już w Fantomas, w skład Dead Cross wchodzą gitarzysta Michael Crain oraz basista Justin Pearson.

Nowy teledysk powstał do utworu "Church of The Motherfuckers" i według prasowych zapowiedzi jest "wizualną krytyką zorganizowanej religii."

"Nie jesteśmy w stanie zrozumieć aspektów genetyki molekularnej, zostawmy więc wszechświat - o nowym teledysku w reżyserii Michaela Panduro mówi basista Justin Pearson. "Nie chcę, aby białe plamy były wypełniane dziwaczną, opresyjną moralnością, ofensywną polityką socjalną i patriarchalnym gównem. Mamy rok 2017, a niektórzy wciąż myślą, że tu jest Bóg."

Debiutancki album zatytułowany "Dead Cross" ukazał się 4 sierpnia nakładem Ipecac Recordings. Materiał wyprodukował Ross Robinson (Korn, Deftones, Sepultura, Limp Bizkit). Za okładkę odpowiada Justin Pearson. 

"Według mnie to bardzo tradycyjna hardcore'owa płyta - ostra, bezpośrednia i emocjonalna" - mówił Mike Patton chwilę przed premierą krążka. "Nie zamierzałem grać tu na klawiszach, używać sampli czy jakichkolwiek form orkiestracji. To działało na zasadzie, 'ok po prostu to zróbmy'. Pod pewnymi względami przypomina mi to albumy, których słuchaliśmy gdy dorastaliśmy, takich kapel jak Accüsed, Deep Wound czy Siege, które nagrywały brutalne, bezkompromisowe i dosadne krążki. Wróciłem do tych kapel przed rozpoczęciem przez nas nagrań i ponownie zainfekowałem sobie nimi krwiobieg, co zaowocowało płytą, która jest jak cios ołówkiem w oko".