Skunk Anansie nagrywa nowy album

Newsy
Skunk Anansie nagrywa nowy album

Perkusista niedawno reaktywowanej grupy, Mark Richardson, wydał specjalne oświadczenie o najbliższych planach formacji.

"W styczniu 2010 roku zebraliśmy razem żeby zacząć pisać nowy materiał na płytę prawie po 10 latach przerwy. Po pracowitych sześciu tygodniach zarejestrowaliśmy 80 pomysłów, które zamieniliśmy w 25 piosenek. Swoją drogą, uwielbiam proces pisania nowego materiału w zespole. Wszyscy kładziemy swoje pomysły na stół i wypełniamy je, nieważne czy są to jakieś melodie, teksty, ścieżki perkusji, basu czy gitary. Wszystko podchodzi pod wspólną debatę. W tym momencie pewnie wielu z was myśli, że zajęłoby to wieki zanim byśmy coś z tego zmontowali, będąc tak demokratyczni, ale na szczęście wszyscy mamy zazwyczaj podobne wizje i pomysły. Czasami pojawia się nieśmiałość w zaprezentowaniu jakiejś wizji, czasem ktoś poczuje się dotknięty jeśli jego pomysł nie został przeforsowany, ale to jest według nas najlepsza metoda aby zmiksować talenty nas wszystkich i to naprawdę działa. Zresztą usłyszycie to na nowym albumie. Nie będzie na nim miejsca na tzw. wypełniacze" zapewnił perkusista.

"10 lat to naprawdę sporo czasu w tym biznesie i zmiany jakie w tym czasie nastąpiły są bardzo duże. W związku z tym mamy naprawdę wiele do nadrobienia. W momencie kiedy piszę te słowa jestem już po nagraniu ścieżek perkusyjnych do dziesięciu z czternastu kawałków. Kiedy skończymy naszą obecną trasę koncertową ‘Smashes and Trashes’ we wrześniu, nowy krążek ujrzy światło dzienne, a my ponownie ruszymy w drogę by zagrać dużą trasę po Europie promującą właśnie tą płytę. Mam nadzieję, że ten album sprawi wam tyle przyjemności ile sprawił on mnie przy jego nagrywaniu. To będzie naprawdę coś innego niż to, co do tej pory robiliśmy i w tym momencie jestem naprawdę dumny z tego co udało nam się osiągnąć" podkreślił muzyk.

Skunk Anansie rozpadło się w 2001 roku. We wrześniu 2008 roku muzycy ogłosili powrót i rozpoczęcie pracy nad nowym materiałem.

Singiel "Because Of You", który promuje składankę kapeli "Smashes And Trashes" (wyszła w listopadzie 2009 roku) można obejrzeć poniżej:(KK)