Znamy finalistów konkursu Neuro Music 2010

Newsy
Znamy finalistów konkursu Neuro Music 2010

Zakończył się drugi etap konkursu Neuro Music w ramach Asymmetry Festival 2010. Internauci, którzy od stycznia oddawali głosy na swoich faworytów za pośrednictwem sondy na stronie internetowej klubu Firlej wybrali pięć zespołów: PhobH, Maszyny i Motyle, MOANAA, Moja Adrenalina oraz Palm Desert.

Szczegółowe wyniki przedstawiamy poniżej. Jury skorzystało ze swojego prawa i zaprosiło dodatkowo, do finału zespół KETHA, który mimo niewystarczającej ilości głosów, zdaniem jury reprezentuje wysoki poziom wykonawczy. Wszyscy wystąpią 9 kwietnia 2010 podczas finału konkursu na scenie Firleja, tuż po koncercie legendarnej divy metalu - JARBOE i gwiazdy avant-black metalu NACHTMYSTIUM. Wtedy to spośród finalistów, zostanie wybrany najciekawszy zespół Neuro Music i przyznana zostanie nagroda w postaci sesji nagraniowej oraz zaproszenia do występu na scenie Firleja z gwiazdami Asymmetry 2010.
 
WYNIKI 2 ETAPU KONKURSU NEURO MUSIC:
PhobH | www.myspace.com/phobh: 13197
Maszyny i Motyle | www.myspace.com/maszynyimotyle: 13085
MOANAA | www.myspace.com/moanaaband: 12747
moja adrenalina | www.myspace.com/pierwowzors: 12513
P a l m D e s e r t | www.myspace.com/palmdesertband: 12504
 
Decyzją jury, zgodnie z 16. punktem regulaminu konkursu, zespół Ketha został dodatkowo dopuszczony do finału konkursu (12. miejsce / 1066 głosów).
Ketha | www.myspace.com/kethamusic: 1066
 
Reszta wyników dostępna pod linkiem:
http://www.firlej.wroc.pl/neuromusic/
 
SKŁAD JURY:
Jarosław Szubrycht - Miasto Muzyki, Interia.pl, Przekrój
Bartosz Chaciński - Polskie Radio
Jacek Skolimowski - Machina, Dziennik, Polskie Radio
Maciej Frett - Job Karma, Wroclaw Industrial Festival, Podwodny Wrocław, Energia Dźwięku, Rytual
Robert Chmielewski - dyrektor Klubu Firlej i Asymmetry Festival
 
Do początkowej fazy konkursu Neuro Music zgłosiło się 95 projektów z Polski, Wielkiej Brytanii, Węgier, Belgii, Czech i Francji.  Do etapu drugiego zakwalifikowano 33 zespoły, na które internauci, przez blisko 2 miesiące, mogli oddawać swoje głosy. W sumie oddano blisko 100 tyś. głosów.
 
Konkurs Neuro Music jest nieodłącznym elementem Asymmetry Festival 2010, podczas którego, na scenie Firleja w dniach 29.04 - 02.05.2010 wystąpią między innymi: The Mount Fuji Doomjazz Corporation, Zu, Bong-Ra, Drumcorps , Shrinebuilder, Kylesa, Year of No Light,  Jesu, Time to Burn, Esoteric, Mouth of the Architect. Więcej informacji: www.asymmetryfestival.pl