T.Burton Fingerstyle Festival ODWOŁANY!

Newsy
T.Burton Fingerstyle Festival ODWOŁANY!

Oświadczenie organizatora: "Ze smutkiem zawiadamiamy, iż w obliczu tragicznych wydarzeń w Smoleńsku zaplanowana na 17 kwietnia br. II edycja T. Burton Fingerstyle Festival odbędzie się w innym terminie - 2 października 2010 roku. W tak trudnym dla kraju okresie po prostu nie moglibyśmy w pełni cieszyć się muzyką płynącą spod palców zaproszonych artystów. Pragniemy jednocześnie zapewnić, że pozostały do października czas wykorzystamy na uczynienie z T. Burton Fingerstyle Festival jeszcze doskonalszego wydarzenia artystycznego"

 

UWAGA: FESTIWAL ODWOŁANY!

 

 

Sukces poprzedniego T.Burton Fingerstyle Festival sprawił, że w tym roku impreza będzie miała jeszcze większy rozmach. W programie znalazły się trzy odrębne bloki: konkurs, warsztaty oraz koncerty. W konkursie (początek - godzina 12.00) gitarzyści rywalizować będą o najwyższy model gitary T.Burton ze znakomitą elektroniką firmy L.R. Baggs.

O godzinie 15.00 rozpoczną się Warsztaty Fingerstyle, prowadzone przez absolutną czołówkę polskich gitarzystów akustycznych: Krzysztofa Błasia, Roberta Kordylewskiego, Adama Palmę, Piotra Resteckiego, Jacka Sprucha i Michała Zygmunta. O 19.00 zapraszamy na emocjonujący koncert, podczas którego wystąpią wszyscy zaproszeni muzycy w różnych - często nieprzewidywalnych - konfiguracjach.

Tegoroczny festiwal będzie ponadto stał pod znakiem premier wydawniczych - tego dnia ukażą się bowiem podręcznik do techniki fingerstyle, napisany przez Roberta Kordylewskiego oraz nagrana w Nowym Jorku płyta Michała Zygmunta.

T.Burton Fingerstyle Festival współorganizują: firma Kisielewski, Robert Kordylewski, Polskie Stowarzyszenie Bluesowe oraz Blue Note Jazz Club.

Bilety wstępu w cenie 25 zł do nabycia w Blue Note (www.bluenote.poznan.pl), Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu (obok EMPiK-u przy ul. Ratajczaka 44), sklepie Rock Long Luck w Poznaniu (ul. Półwiejska 20) i www.bilety24.pl.

[Blue Note Jazz Club mieści się w Poznaniu przy ul. Kościuszki 76/78 (gmach C.K. Zamek).]

Więcej informacji na www.tbff.kisielewski.com.pl

 

[K.I.]