Najbardziej oczekiwana płyta 2010 roku

Newsy
Najbardziej oczekiwana płyta 2010 roku
Niespełna miesiąc pozostał do premiery najbardziej oczekiwanej płyty 2010 roku. 8 marca na sklepowych półkach pojawi się nowy, studyjny album Jimiego Hendrixa "Valleys Of Neptune" zawierający dwanaście niepublikowanych utworów zmarłego przed czterdziestu laty wirtuoza gitary.
Mark Brown z MSN oczekując na tę premierę przyjrzał się okładce albumu "Valleys Of Neptune", która powstała z połączenia fotografii muzyka zrobionej przez Lindę McCartney i jego własnoręcznie namalowanej akwareli.

Janie Hendrix przyrodnia siostra artysty opowiedziała krótką historię powstania tego projektu: "Zanim Jimi został muzykiem chciał być artystą malarzem. W szkole namalował wiele obrazów, które przechowywał jego ojciec. Akwarela, którą widzimy na okładce albumu była jedną z ponad stu jego rysunków. Kiedy  zobaczyłam obrazek  namalowany w 1957 roku krzyknęłam "to Doliny Neptuna"!!! I już wiedzieliśmy jak powinniśmy nazwać ten projekt".

Z kolei zdjęcie Jimiego, które widzimy na okładce albumu wykonała w 1968 roku Linda McCartney (wtedy jeszcze Linda Eastman). John McDermott współproducent "Valleys Of Neptune", który był zaangażowany w odnowę katalogu Hendrixa wyjaśnia: "Zdjęcie to było zrobione w 1968 roku przez Lindę, która zanim wyszła za Paula McCartneyea przyjaźniła się z Jimim, Mitchem, Noelem i Eddie Kramerem. Wiele jej pomysłów wykorzystano na  longplayu - Jimiemu podobał się jej pomysł z zespołem w otoczeniu dzieci siedzącym w Cental Parku. Linda robiła zdjęcia grupy podczas  koncertu na Miami Pop Festival, w pokoju hotelowym czy podczas spotkań ze znajomymi, miała na nie wiele pomysłów. Tęsknimy za nią, to była cudowna kobieta".

8 marca w najlepszych sklepach muzycznych pojawią się również pierwsze wydawnictwa z monumentalnego katalogu tego najbardziej wpływowego gitarzysty XX wieku. Oprócz ekskluzywnych wydań klasycznych albumów Mistrza przygotowano unikatowe wydawnictwa CD/DVD, Blu-Ray oraz płyty DVD. Ogromna, odnowiona spuścizna muzyczna Jimiego Hendrixa to wspaniała okazja dla licznych fanów tego wykonawcy do uzupełnienia swoich zbiorów oraz dla wszystkich tych, którzy cenią sobie muzykę na najwyższym poziomie do zapoznania się dorobkiem tego fenomenalnego artysty.

Magazyn Gitarzysta objął patronat nad "Valleys Of Neptune", jak i całym odnowionym katalogiem płyt Jimiego Hendrixa.