Richard Christy potwierdza wydanie drugiego albumu Control Denied

Newsy
Richard Christy potwierdza wydanie drugiego albumu Control Denied
Jeden z bardziej rozpoznawanych i doświadczonych bębniarzy w metalowym światku, znany chociażby z występów w Iced Earth czy Death, w jednym z ostatnich wywiadów potwierdził wydanie drugiej płyty techniczno/progresywnego power/deathmetalowego Control Denied.
Drugi krążek, w dużej części nagrany przez Chucka Schuldinera, pomimo wielu spekulacji i oczekiwań, do tej pory nie ujrzał światła dziennego. Całość prac nad tym wydawnictwem została wstrzymana w związku ze śmiercią lidera Death w grudniu 2001 roku.

Richard Christy, zapytany o możliwość wydania tej płyty w najbliższym czasie, odpowiedział jak najbardziej twierdząco: "Pomimo, że minęło już trochę czasu od prac nad tym albumem, ja ciągle jestem podekscytowany tym co wówczas powstało. To jest jedna z kilku rzeczy, nad którymi będę pracował tego roku. Jestem tak szczęśliwy, że w końcu mogę powiedzieć, że prace nad tą rzeczą nareszcie idą w dobry kierunku. Od kilku lat dostaję wiele maili na ten temat od fanów pytających kiedy w końcu ten album się ukarze. Niestety, prace przeciągały się z powodu pewnych kwestii prawnych z wytwórnią, która miała wówczas wypuścić ten krążek. Według mojej wiedzy ta wytwórnia już nie istnieje i wszystkie wątki prawne wobec tego zniknęły i dlatego możemy iść do przodu. Cały czas jestem w bardzo bliskim kontakcie z rodziną Chucka Schuldinera. Oni także są za tym, żeby wydać ten album.

Musimy teraz zebrać tylko wszystkich członków razem (Steve DiGiorgio - bas, Shannon Hamm - gitara, Tim Aymar - wokal) do Morristown w New Jersey i skończyć nagrywanie. Chcemy to zrobić jeszcze w tym roku. Producent Jim Morris ze studia Morrissound czeka już tylko żeby dać mu znać. On także jest tym wszystkim podekscytowany. Partie bębnów i gitara Chucka zostały już zarejestrowane, więc musimy tylko dograć resztę. Nie mogę się doczekać, ponieważ ta muzyka jest naprawdę niezwykła! Ludzie będą naprawdę pozytywnie zaskoczeni, kiedy usłyszą ten album, bo jest wielki. Chcę ukończyć ten album, ponieważ wiem, że to było także jedno z życzeń Chucka, żeby fani mogli usłyszeć drugi album Control Denied i jestem szczęśliwy, że w końcu do tego dojdzie".

Dyskografię Control Denied otwiera i zarazem zamyka (nie licząc płyty demo) album "The Fragile Art Of Existence" z 1999 roku.    

(KK)