"The Tower" Motorpsycho w sklepach

Newsy
"The Tower" Motorpsycho w sklepach

Dziś, 13 października, polska premiera "The Tower" - najnowszego albumu norweskiej formacji Motorpsycho.

"The Tower" to nowy studyjny album zespołu Motorpsycho. Jeden z najcięższych i najbardziej odważnych krążków w dorobku grupy, powstał na początku 2017 r. na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Zadebiutował na nim nowy perkusista Tomas Jarmyr, który w grudniu 2016 r. zastąpił Kennetha Kapstada.

Kiedy nie udało się dograć terminów z producentem Alainem Johannesem, członkowie grupy postanowili zająć się produkcją sami i na początku marca gotowi do pracy stawili się w studiu White Buffalo w Los Angeles. Planowali zarejestrować większość materiału w trzy tygodnie, lecz po dziesięciu dniach nagrywania naprawdę ciężkich dźwięków przenieśli się do Rancho De La Luna w parku narodowym Joshua Tree, by skupić się na nieco lżejszym materiale. Trzy dni spędzone w pustynnym klimacie wlały trochę światła w przeważający mrok większości utworów. Po powrocie do Los Angeles nagrano partie wokalne.

Po kilku tygodniach dalszej pracy już w Norwegii w maju Noah Shain zmiksował utwory w Los Angeles, a w czerwcu Wim Bult zajął się masteringiem w Apeldoorn. Całą pracę nadzorował producent wykonawczy Dave Raphael i to on ponosi odpowiedzialność za brzmienie albumu: muzycy korzystali w studiu z jego gitar i jego wzmacniaczy, a muzykę nagrywano z wykorzystaniem jego mikrofonów i sprzętu.

Warto dodać, że wspomniany wcześniej Alain Johannes ostatecznie pojawił się na albumie, jako gitarzysta i flecista i to aż w czterech nagraniach.

"The Tower"
to dziesięć utworów, blisko 85 minut muzyki, z czego aż 37 zajmują trzy ostatnie utwory: "A Pacific Sonata", "The Cuckoo" i "Ship Of Fools", zamykając całość w nieco łagodniejszym klimacie.

Lista utworów:

1. The Tower 8:44
2. Bartok Of The Universe 6:08
3. A.S.F.E. 6:53
4. Intrepid Explorer 9:52
5. Stardust 3:34
6. In Every Dream Home 8:35
7. The Maypole 3:39
8. A Pacific Sonata 15:30
9. The Cuckoo 7:29
10. Ship Of Fools 14:41