"Stygmaty" Forbidden Souls już 30 września

Newsy
"Stygmaty" Forbidden Souls już 30 września

Już 30 września premierę będzie miała najnowsza płyta rockowej formacji Forbidden Souls zatytułowana "Stygmaty". Tego dnia odbędzie się także specjalny koncert promujący wydawnictwo.

"Stygmaty" to druga płyta Forbidden Souls, poprzednia ("Forbidden Souls") została wydana w 2012 roku. W międzyczasie zespół sporo koncertował i pracował nad zupełnie nowym materiałem. Efekty poznamy już 30 września. W dniu premiery płyty Forbidden Souls zagra koncert na specjalnie ustawionej scenie na ulicy Zabytkowej w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Województwa Lubuskiego.

Album "Stygmaty" promowany jest teledyskiem zrealizowanym do utworu "Ptaki".

"Ptaki" to pierwszy z trzech planowanych przez nas singli, które promują nadchodzący album - mówi Kamil Karmiński, wokalista Forbidden Souls. - Do utworu zrealizowaliśmy klip, całość traktuje o wzlotach i upadkach, które towarzyszą nam w codziennym życiu. W teledysku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wykorzystać taniec, jako artystyczną formę przekazu emocji związanych z liryką tekstu. Zapraszamy. - zachęca muzyk.

Formacja Forbbiden Souls istnieje od 2008 roku, od 2012 funkcjonuje jako kwintet. Zespół ma na koncie płytę "Forbidden Souls" (2012), którą promował utwór "Kłamstwo" z gościnnym udziałem skrzypka Adama Bałdycha. Przez cały okres swojego istnienia Forbidden Souls intensywnie koncertuje, pojawiając się m.in. na scenach festiwali w całym kraju.

Więcej: www.forbiddensouls.pl

Recenzja Pawła Boronia:


Od wydania pierwszej płyty Forbidden Souls zatytułowanej po prostu "Forbidden Souls" minęło 5 lat. Tyle czasu gorzowianie kazali na swój krążek czekać słuchaczom, w których zdążyli już rozbudzić muzyczny apetyt bardzo udanym, wspomaganym producencko przez uznanego jazzmana Adama Baldycha, debiutem.

30 września odbędzie się oficjalna premiera nowego albumu "Forbidden Souls" zatytułowanego "Stygmaty". Premierze będzie towarzyszył specjalny koncert na jednej z ulic Gorzowa Wielkopolskiego, która z tej okazji zostanie zamknięta. Zespół nad drugim oficjalnym wydawnictwem pracował 3 lata, w międzyczasie zmienił się nieco skład Forbidden Souls, co wyraźnie nie pozostało bez wpływu na brzmienie formacji. Fanów możemy jednak uspokoić, charakterystyczny wokal Kamila Karmińskiego nie pozostawia złudzeń, że to wciąż "TO" Forbidden Souls, charakteryzujące się fantastyczną umiejętnością balansowania pomiędzy tym, co w rocku mocne, agresywne a jego miękką, melodyjną i ujmującą sferą. Na uwagę zasługują aranżacje poszczególnych utworów, w których wykorzystano takie instrumentarium, jak pianino, wiolonczela czy kwartet smyczkowy. Już zapowiadający od maja nową płytę singiel "Ptaki" zaprezentował zespół jako dużo bardziej dojrzały i muzycznie przemyślany oraz rozbudowany. Singiel okazał się trafnie dobraną wizytówką albumu "Stygmaty", na którym mamy do czynienia z rockowym zespołem płynnie odnajdującym się w alternatywno-rockowej stylistyce, w której wyraźnie poszukiwał jeszcze siebie na debiutanckim krążku. Forbidden Souls nową płytę rozwija i wzbogaca muzyczne szlaki, które wówczas okrywał.

Osiem utworów składających się na tracklistę nowej płyty gorzowian zostało zarejestrowanych w dobrze znanym studio RecPublica w Lubrzy. "Stygmaty" brzmią bardzo czytelnie i selektywnie - zarówno zespół, jak i producenci podeszli do kwestii produkcji drugiej płyty Forbidden Souls ambitnie i profesjonalnie. Albumu słucha się miękko i bardzo przyjemnie.

"Stygmaty" to bardzo udana płyta. Chyba jedynym jej minusem jest to, że osiem tworzących ją utworów mija zbyt szybko, bo zbyt długo się na ten album czekało. Mam nadzieję, że nowy skład i muzyczna pewność siebie Forbidden Souls bijąca z nowego krążka to znak, że zespół nie pozostawi nas na kolejne długie lata tylko ze "Stygmatami".