Anymore - nowy utwór Lunatic Soul

Newsy
Anymore - nowy utwór Lunatic Soul

Do odsłuchu trafił utwór "Anymore" zapowiadający nowy, piąty album Lunatic Soul, zatytułowany "Fractured".

Pod szyldem Lunatic Soul ukrywa się lider Riverside, multiinstrumentalista i wokalista Mariusz Duda. "Fractured" to osiem premierowych kompozycji, które mówią o stracie, zmianach, walce oraz próbie przetrwania w nowej rzeczywistości. Można już zapoznać się z kolejnym utworem z krążka noszącym tytuł "Anymore".

Mariusz Duda: "Utwór Anymore jest inny niż wszystkie dotychczasowe lunatyczne kompozycje i otwiera nowy rozdział w mojej muzycznej karierze. Eksperymenty z subtelną elektroniką i inspiracje brzmieniem lat 80. zawsze były mi bliskie i tym razem odważniej niż zwykle chciałem wprowadzić je do świata Lunatic Soul. Tekst zainspirowany jest tragiczną śmiercią mojego ojca".

"Fractured" ukaże się 6 października nakładem Kscope oraz Mystic.

Mariusz Duda: "Muzyka na "Fractured" zainspirowana jest wydarzeniami, jakie miały miejsce w moim życiu w 2016, oraz wszystkim tym, co ostatnio dzieje się wokół nas i sprawia, że zaczynamy odwracać się od siebie i dzielić na jednych i drugich, lepszych i gorszych. To najdłużej nagrywany i najbardziej dopieszczony album w mojej karierze. Płyta ma większy rozmach i jest dużo bardziej wyrazista niż poprzednie albumy Lunatic Soul. Zaryzykuję stwierdzenie, że to najbardziej oryginalny muzycznie album, jaki wyszedł spod mojej ręki. Udało mi się na nim w jedną spójną całość połączyć wiele muzycznych światów, a w tekstach zawrzeć głównie to, co miało i wciąż ma dla mnie największe znaczenie, przez co "Fractured" jest też albumem najbardziej dla mnie osobistym".

Lista utworów:

1. Blood on the Tightrope
2. Anymore
3. Crumbling Teeth And the Owl Eyes
4. Red Light Escape
5. Fractured
6. A Thousand Shards of Heaven
7. Battlefield
8. Moving On