30 Seconds To Mars po raz trzeci

Newsy
30 Seconds To Mars po raz trzeci

Gorąco wyczekiwany trzeci album 30 Seconds To Mars w produkcji Flooda już na jesieni. To kolejny krążek zespołu po multiplatynowej płycie "A Beautiful Lie".

Tym razem 30 Seconds To Mars, robi kolejny krok do przodu. Wielbiciele Zespołu mogą aktywnie uczestniczyć w procesie twórczym. Otóż najnowszy album 30 Seconds To Mars będzie miał aż 2000 okładek reprezentujących zdjęcia fanów z całego świata.

Grupa 30 Seconds To Mars, której frontmanem jest wokalista, gitarzysta i autor piosenek Jared Leto, nagrywa obecnie w studio w Los Angeles trzeci album. Jego producentem jest Flood słynący ze współpracy z m.in. U2, Nine Inch Nails, Depeche Mode i Smashing Pumpkins. Płyta ukaże się jesienią i będzie kolejnym wydawnictwem zespołu po platynowej płycie "A Beautiful Lie z 2005 roku".

Nowy album 30 Seconds To Mars stanowi zbiór myśli i refleksji, które zespół (składający się także z perkusisty Shannona Leto i gitarzysty Tomo Miličevića) zgromadził w ciągu kilku lat spędzonych w trasie koncertowej. Nowe piosenki pokazują, że muzycy są skorzy do eksperymentów i dążą do nagrania ważnego, przełomowego albumu. Flood powiedział niedawno Billboard.com: "Oni chcą znaleźć dla siebie nową niszę, a to zawsze jest wyzwanie. Od początku przyświecał im jeden cel, który Jared zdradził mi podczas pierwszej rozmowy. Pragną stworzyć płytę, która stanie się klasykiem, a to wymaga zarówno od nich, jak i ode mnie, wielkiej otwartości na niecodzienne pomysły, prawdy, szczerości i ciężkiej pracy. Czerpię z tej współpracy wielką satysfakcję." To nie tylko jeden z najważniejszych obecnie zespołów rockowych świata, ale także pionierzy w kwestii wykorzystania Internetu.