Stodoła - to będzie jesień

Newsy
Stodoła - to będzie jesień

Stodoła, która na kulturalnej mapie Warszawy jest już od ponad 50 lat, regularnie dostarcza swoim bywalcom uniesień muzycznych na najwyższym poziomie.

Tu rodziły się legendy i grały największe światowe gwiazdy. A co czeka nas w nowym sezonie? W tym roku nie ominą nas największe wydarzenia muzyczne. Zaczynamy już pod koniec września, dwoma mocnymi uderzeniami.
 
25 września będziemy gościć na koncercie zespół Behemoth - czyli jeden z naszych najlepszych towarów eksportowych. Koncert promował będzie świetną, najnowszą płytę zespołu p.t.: "Evangelion". Energię prosto z Kalifornii przywiozą do stolicy muzycy Papa Roach - będzie to pierwszy i jedyny koncert w Polsce, na który wielu polskich fanów czekało wiele lat (27 września).

W październiku z koncertem z okazji wydania nowej płyty do Stodoły zawita brytyjska grupa Archive (16 października). Na jesieni będzie też okazja usłyszeć na żywo nowy materiał zespołów Happysad (22 października) oraz KULT (4,5 listopada). Ten drugi zagra tradycyjnie już 2 dni z rzędu, w ramach swojej "Pomarańczowej trasy". W ramach trasy koncertowej Hellwood Tour promującej najnowszą płytę, 7 listopada w Stodole zagra HUNTER. Towarzyszyć mu będą Rootwater, Blindead oraz Opaleni. W listopadzie, będzie też wielka okazja do świętowania - 20 urodziny obchodzić będzie Acid Drinkers. Podczas jubileuszu na scenie pojawią się znakomici goście - jacy, tego na razie nie możemy zdradzić. Przekonajcie się 18 listopada.

17 listopada ze swym niezwykłym spektaklem Stodołę odwiedzi kontrowersyjny Marilyn Manson. Koncert, który odbędzie się w Stodole 25 listopada, ma szansę stać się jednym z największych wydarzeń koncertowych sezonu - do Warszawy przyjedzie bowiem legenda amerykańskiego grunge’u - grupa Alice in Chains.
 
Pod koniec listopada na dwóch koncertach w ramach trasy Kryzys Love Tour 2009 jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich kapel, która gra już na polskiej scenie od ponad 25 lat, czyli T.Love. Na jednym z koncertów towarzyszyć im będzie legendarny Kryzys, a na drugim, nie mniej legendarni Kora i Hołdys (26 i 27 listopada).

Gorące emocje w grudniu zapewni fanom muzyki wizyta grupy Gogol Bordello, czyli doskonałej mieszanki ognistego punk rocka oraz muzyki cygańskiej (8 grudnia). Grudzień to również podwójna dawka brzmienia w wykonaniu zespołów Dżem (2, 3 grudnia) i Myslovitz (15, 16 grudnia). Po dwóch latach przerwy w grudniu, w Stodole wystąpi również grupa HEY - 11 grudnia.
 
Stodoła to jednak nie tylko mocne brzmienia - na jesieni wystąpią też: Lenka, Peaches, EastWest Rockers, O.S.T.R., Vavamuffin, Stanisław Soyka, Skye Edwards, Maciej Maleńczuk z espołem Psychodancing...